Звернення щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні

Дата: 28.01.2021 14:57

Звернення

Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області

до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги

Наприкінці 2020 – початку 2021 р. Урядом та Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, було ухвалено рішення, що призвели до значного підвищення вартості  газу та електроенергії для населення, насліком чого стало суттєве підвищення вартості житлово-комунальних послуг та погіршення соціально-економічного становища громадян України.

При цьому, при плануванні виплат Державного бюджету України на 2021 рік, Кабінет Міністрів України скоротив видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів.

Зокрема, у порівнянні з 2018 роком, обсяг субсидій у видатках Державного бюджету на 2021 рік зменшився майже вдвічі.

Нагадуємо, що з 2014 року було обумовлено необхідність отримання енергетичної незалежності від Росії, знову тиснула на Україну тим, що припинила постачання газу. Але тоді було створено систему надання субсидій і її розширювали кожного разу, коли приймали рішення  про наступне підвищення тарифів. Це дозволяло захистити найбідніших і, водночас, зберегти можливість купувати газ на європейському ринку, незалежно від бажання Москви.

Українська влада пішла на закупівлю електроенергії в Білорусії. Але відкривати ринок навіть для Білорусі небезпечно, бо через Білорусь до нас йде російська електрика.

Крім відновлення закупівлі російської електрики через Білорусь, застерігаємо від закупівель газу з Росії.

Звертаємось до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної ради України  і вимагаємо встановити економічно обґрунтовані тарифи на енергоносії, негайно збільшити видатки на виплату пільг і житлових субсидій найменш захищеним верствам населення. Важливо при збереженні ринкових механізмів формування ціни в енергосекторі, забезпечити недопускання необґрунтованого зростання тарифів, а найголовніше  - захист малозабезпечених громадян через виплати субсидій, обсяг яких вимагаємо збільшити у державному бюджеті.

Водночас, застерігаємо керівництво держави про недопустимість відновлення імпорту енергоресурсів безпосередньо з країни агресора – Росії. Тільки в Європейському енергетичному співтоваристві ми можемо побороти корупційні схеми в галузі енергетики, що врешті стане основою не тільки для подолання  «тарифного геноциду», але і базою для економічного зростання України і добробуту наших громадян.

Тільки розвиваючи Український енергетичний ринок, альтернативну енергетику на теренах нашої держави, а також підвищення рівня енергоефективності,  ми переконані, що в період пандемії і економічної кризи, яку вона спричинила, спільна відповідальність усіх політиків – не допустити падіння добробуту громадян.

Красненський селищний голова                                           Роман ФУРДА