Звернення до Верховної Ради України та Президента України з вимогою створення у Верховній Раді України тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що мо

Дата: 09.04.2021 16:34

Ми, депутати Красненської селищної ради, не можемо стояти осторонь наступної резонансної у суспільстві ситуації, що склалася ще у 2020 році.

У вересні 2020 року на сайті електронних петицій члени родин українців, які загинули внаслідок терористичних актів, скоєних на Донбасі російськими найманцями, зареєстрували електронну петиція з вимогою створити Тимчасову слідчу комісію (далі по тексту - ТСК) щодо розслідування можливої державної зради у справі «вагнергейту», яка зібрала необхідних 25 тисяч голосів.

Автори даної петиції зазначили, що їм «потрібна правда, і чітке розуміння того, що держава виконує свої функції щодо захисту закону, своїх громадян, своїх воїнів, і служить торжеству справедливості - а не навпаки». На їх думку, ТСК наразі є єдиним інструментом, за допомогою якого можна знайти відповіді на питання.

Нажаль, за півроку не було порушено жодної кримінальної справи за підозрою у державній зраді, що зробило б непотрібним створення ТСК.

Тим часом скандал підриває довіру до України з боку міжнародних партнерів і ставить під загрозу українсько-американські відносини та військово-технічну допомогу Заходу, без якої Україні буде дуже важко встояти проти однієї з найпотужніших армій світу – російської.

З огляду на вказане, у ситуації, що склалася, ми, депутати Красненської селищної ради, хочемо висловити та засвідчити позицію нашого регіону щодо створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з обов’язковим широким представленням усіх фракцій у Верховній Раді України, в першу чергу опозиційних, з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України.

Прийнято на 4-му пленарному
засіданні VI чергової сесії