Селищний голова Роман Фурда взяв участь в урочистому відкритті першого територіального фестивалю української народної пісні

Дата: 25.07.2021 22:46

Фото без опису??З ініціативи відділу освіти, культури, розвитку туризму, молоді та спорту та активної підтримки Красненської селищної ради започатковано територіальний фестиваль української народної пісні «Народні співаночки», який, відсьогодні розпочав свій шлях із невеличкого села Острів.

??На чудове свято, насичене музикою, мистецтвом і творчістю завітали Красненський селищний голова Роман Фурда та секретар виконавчого комітету Богдан Глова.

??Захід розпочався спільною молитвою духовних настоятелів Володимира Залуцького, Мирона Палчинського та Андрія Вовка.

??З привітальними словами до учасників та гостей фестивалю звернувся селищний голова Роман Фурда, який зазначив, що даний фестиваль, пропагуючи українську пісню, плекаючи рідну мову, сприятиме утвердженню духовності та народних традицій в Красненській громаді, вихованню молодого покоління на кращих зразках народної творчості.

?«Народна пісня – основа духовного життя українського народу. Це твердження можна вважати маніфестом фестивалю української народної пісні «Народні співаночки». Дякую директору НД с.Острів пані Олександрі Бай, творчим колективам Красненської та Буської громади, нашим гостям з інших громад за те, що погодились прийняти участь у першому територіальному фестивалі, який, з кожним роком буде мандрувати населеними пунктами громади», - зазначив Роман Фурда.

??Фестиваль української народної пісні, що носить назву «Народні співаночки» складався з-понад 60 номерів, як пісенного, так і танцювального типу.

??Участь взяли творчі колективи Народних домів Красненської ТГ: с.Острів, Куткір, Полтва, Задвір’я, Красне (хореографічний колектив "Енерджі"), Петричі, Безброди, Мала Вільшанка, Сторонибаби, Утішків, Скнилів, а також гості з Єлихович, Буська (хореографічний колектив "Нові зірки") та Пасіки-Зубрицькі. Усі були відзначені дипломами.

?? Під час свята працювали дитячі атракціони, виїзна торгівля, польова кухня, усіх пригощали різними смаколиками кулінарні майстрині. Зібрані кошти від торгівлі планують спрямувати на Народний дім с.Острів, який потребує ремонту.

?Величезна робота, пов’язана з підготовкою і ходом фестивалю виконувалась головним спеціалістом відділу освіти, культури, розвитку туризму, спорту та молоді Красненської селищної ради Ольгою Мазур та директором Народного дому с.Острів Олександрою Бай.

??Естафету фестивалю української народної пісні передано селу Сторонибаби. Тож наступного року очікуємо ще більшу палітру учасників та гостей свята.