Чи проводиться контролюючим органом перевірка одноразових (спеціальних) добровільних декларацій?

Дата: 14.09.2021 08:53

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання відповідної Декларації.
Метою проведення камеральної перевірки декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок. Тобто податковими органами не проводяться документальні перевірки, що свідчить про відсутність фіскальної складової.
Водночас, повідомляють, що контролюючим органом  не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, склад та обсяг яких перебуває у межах, які визначені положеннями Податкового кодексу та вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори.
Крім того, одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах.