Ви запитували – ми відповідаємо

Дата: 14.09.2021 08:55

В Буській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо кампанії одноразового декларування та функціонування електронних сервісів. На запитання платників відповідав заступник начальника ДПІ - начальник відділу електронних сервісів  Андрій Романів.

Яким чином декларант може скористатися правом добровільного декларування, у разі наявності у нього коштів в національній та іноземній валютах у готівковій формі?
Об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі.
Для цілей одноразового декларування громадянин має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України  до подання декларації. Для цього необхідно звернутися до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Нацбанком України.
Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Начальник  Буської ДПІ                                                                           Анатолій    СИСЮК