Депутати селищної ради на черговій сесії, що відбулась вчора, прийняли ЗВЕРНЕННЯ до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо фінансування відшкодувань за пільговий проїзд залізничним транспортом окремих категорій

Дата: 17.09.2021 18:20

????Подаємо текст звернення:

??Ми, депутати Красненської селищної ради Золочівького району Львівської області, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини 6 статті 9 Закону України «Про залізничний транспорт», для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.

??Тобто, якщо врахувати, що практично усі пільги на проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом затверджені Верховною Радою України, частково Кабінетом Міністрів України, то відповідно при прийнятті Закону України «Про державний бюджет України», на нашу думку, Верховна Рада України повинна передбачати відшкодування для АТ «Українська залізниця» (чи в інший спосіб) на пільгові перевезення громадян, які затверджені рішеннями Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

??Звертаємо також увагу, що згідно статті 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод; статті 142 Конституції України, витрати органів місцевого самоврядування, які виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

??Враховуючи вищевикладене, просимо при прийнятті Верховною Радою України Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» передбачити відшкодування на пільгові перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом, категорії яких визначені нормативними документами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.