Буська районна філія Львівського обласного центру зайнятості інформує

Дата: 30.09.2021 23:06

Фото без опису?Що треба знати, якщо плануєте їхати на роботу за кордон?

????Конституція України гарантує кожному право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку особа вільно обирає або на яку вільно погоджується. У статті 10 Закону України «Про зайнятість населення» зазначено, що громадяни України мають право займатися трудовою діяльністю за кордоном, якщо така діяльність не заборонена законодавством України та держави перебування. Права українців, які працюють за кордоном, захищені законодавством України та держави перебування. Але непоодинокими є випадки, коли особа, бажаючи влаштуватися на роботу у країні перебування, стає жертвою трудової експлуатації.

?Як не потрапити у трудове рабство, намагаючись знайти місце праці за кордоном?

????Однією із основних гарантій безпечної роботи за кордоном є звернення за допомогою лише до фірм, які ведуть офіційну діяльність і надають посередницькі послуги у сфері працевлаштування, тобто мають на це відповідну ліцензію.

????Інформацію про перелік таких підприємств можна почерпнути на сайті Міністерства економіки України www.me.gov.ua в розділі «Трудова міграція».

????Запорукою ведення легальної діяльності фірмами-посередниками є обов’язок накладений на них державною щодо дотримання законодавства України, а також Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, що затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1060 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1060-2015-%D0%BF#Text .