Красненська громада вшанувала пам’ять жертв Голодоморів

Дата: 27.11.2021 22:51

Фото без опису??Тема історичної пам’яті із кривавими сторінками надзвичайно болюча для усіх нас. ХХ століття стало для українців важким випробуванням. Український народ тричі переживав роки голодоморів, які забрали життя мільйонів.

??Результатом Голодоморів стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, але й спустошені душі тих, хто пережив роки геноциду.

??Так, 27 листопада, з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, біля фігури Матері Божої в селищі Красне відбулося віче-реквієм за загиблими.

??Участь в заході взяли селищний голова Роман Фурда, його заступник Андрій Лащук, секретар виконкому Богдан Глова, депутат ради Андрій Нестерович, працівники апарату ради, керівництво та педагоги Красненських ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 та №2, громадськість та інші.

??Поминальну панахиду за загиблих провели отці Степан Жукровський та Володимир Целень.

??У вступному слові селищний голова Роман Фурда зазначив, що Голодомор – це жахлива сторінка історії нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин. Тому пам’ять про усіх невинних жертв Голодомору має нас гуртувати, додавати нам мудрості і наснаги на благо світлого майбутнього та зміцнення держави.

??Проникливий вірш про Голодомор зачитала педагогиня Красненської ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 Валентина Лотоцька.

??Пісні-реквієм звучали від Олени Сілковської та Христини та Василини Козловських.

??Усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки.

??Ведучою заходу була головний спеціаліст відділу культури, освіти, розвитку туризму, молоді та спорту Ольга Мазур.