Красненська громада на Вінниччині переймала досвід переробки сміття

Дата: 30.11.2021 16:09

В Ілінецьку міську об’єднану територіальну громаду, що на Вінниччині, завітали селищний голова Роман Фурда, його заступник Андрій Лащук та начальник комунального підприємства Андрій Сушкевич. Головною метою візиту було набуття досвіду у питанні роздільного збору, сортування та переробки твердих побутових відходів.

У громаді створили потужне комунальне підприємство, де вже зараз працює 170 чоловік, є необхідна техніка, створено належні умови для працівників. Основним видом діяльності є послуги з вивезення, сортування та переробки твердих побутових відходів в тому числі у піщанополімерну продукцію (плитка, бруківка), основою якої є пісок й поліетилен.

У ході зустрічі з керівництвом Іллінецької ОТГ було обговорено проблеми сортування сміття та правильної утилізації побутових відходів, які потребують системного підходу, тож на рівні тамтешньої області проводиться комплексна робота у цьому напрямку, включаючи подальшу підтримку і розвиток екологічних проєктів.

Щодо сміттєсортувального комплексу, то на його будівництво було виділено 12 млн грн. Сьогодні комплекс працює постійно 5-6 днів на тиждень. Проєкт реалізований за рахунок коштів обласного екологічного Фонду у співфінансуванні з бюджетом Іллінецької ОТГ.

Як зазначив селищний голова Роман Фурда, цей комплекс є яскравим прикладом розв’язання проблем поводження з відходами на місцевому рівні. Окрім покращення екологічної ситуації, дозволяє громаді заробляти на реалізації відсортованих відходів.