Щодо особливостей реєстрації як платників ПДВ осіб - нерезидентів, які постачають фізособам електронні послуги

Дата: 17.01.2022 09:50

ДПС України  в  інформаційному листі № 27 роз’яснює загальні положення Закону України від 03.06.2021 № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

Цей лист містить відповіді на окремі практичні запитання застосування норм Закону № 1525 стосовно процедур реєстрації осіб-нерезидентів як платників ПД, правил визначення періоду подання звітності та строків сплати податку.
У листі ви дізнаєтеся:
- в який термін особа-нерезидент, яка постачає фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України, може подати заяву про обов’язкову або добровільну реєстрацію як платника ПДВ;
- з якої дати особа-нерезидент вважається зареєстрованою як платник ПДВ у разі обов’язкової або добровільної реєстрації як платник ПДВ;
-  які процедури передбачені Кодексом у разі будь-яких змін в облікових відомостях особи-нерезидента, що відбуваються після її реєстрації платником ПДВ;
-  де в період  до 1 січня 2022 року можна знайти для ознайомлення форму заяви про реєстрацію особи-нерезидента як платника ПДВ;
-  як визначити перший звітний період для подання спрощеної податкової декларації особою-нерезидентом, яка зареєстрована як платник ПДВ в обов’язковому порядку або добровільно зареєструвалася як платник ПДВ тощо.