A A A K K K
для людей із порушенням зору
Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

Буська ДПІ: роз`яснювальна кампанія.

Дата: 28.01.2022 15:47
Кількість переглядів: 180

Фіскалізація у деталях: ДПС підготувала відеороз’яснення

Буська  ДПІ повідомляє, що ДПС України у рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії надає практичну інформаційну підтримку суб’єктам господарювання, зокрема, стосовно фіскалізації, яка відбулася з 1 січня 2022 року. Відеороз’яснення "Фіскалізація у деталях" розміщена за посиланням
 https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/instrukcii/8508.html
В цьому відео підприємці знайдуть відповіді на основні питання щодо розрахункових операцій. 
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервіс “InfoTAX”.
                               
Податкова амністія: податковими органами не проводяться документальні перевірки щодо одноразових (спеціальних) добровільних декларацій
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання відповідної Декларації.
Метою проведення камеральної перевірки Декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок. Тобто податковими органами не проводяться документальні перевірки.
Зверніть увагу, що контролюючим органом не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, склад та обсяг яких перебуває у межах, які визначені положеннями Податкового кодексу України та вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори.
Крім того, одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах.

Буська ДПІ: роз`яснювальна кампанія триває
Днями в Буській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулась зустріч  начальника інспекції  Анаталія Сисюка з  керівником  ринку  в  смт. Красне  Олегом Гутовським  щодо новацій  податкового законодавства,  кампанії декларування аткивів та доходів громадян.
Під час спілкування доведено інформацію в частині використання суб’єктами господарювання касових апаратів. Зокрема зазначено, що підприємці - платники єдиного податку ІI-IV груп при проведенні розрахунків за готівку зобов’язані використовувати  РРО чи ПРРО з 1 січня 2022 року. Консультації щодо реєстрації касових апаратів можна отримати в  Центрі обслуговування платників Буської ДПІ, а ознайомитись з роботою безкоштовного програмного сервісу - на офіційному вебпорталі ДПС України в банері «Програмні РРО».
Також обговорено особливості проведення кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яка триватиме до 01 вересня 2022 року.  Громадяни мають право легалізувати свої активи шляхом подання  добровільної декларації в електронному вигляті та  сплати одноразового збору. Повідомлено про розпочату щорічну кампанію декларування доходів громадян, яка триватиме до 1 травня 2022 року.

                                          Деклараційна кампанія – 2022
 Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 1 січня розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник отримував доходи виключно:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи».

Торгівлю в сільській місцевості можна здійснювати без РРО
Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані платниками єдиного податку, можуть здійснювати роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів) без використання РРО та ПРРО. Але при цьому ФОП має зареєструвати Книгу обліку розрахункових операцій (КОРО) та Розрахункову книжку (РК) та видавати кожному покупцеві заповнені розрахункові квитанції з Розрахункової книжки.
Реєстрацію КОРО та РК можна здійснити он-лайн через Електронний кабінет платника на сайті ДПС України за адресою cabinet.tax.gov.ua, заповнивши Заяву про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки (форма F1311304).
Нагадуємо, на  вебпорталі ДПС функціонує банер «Програмні РРО», в якому розміщена актуальна інформація щодо запровадження, реєстрації та застосування програмних РРО. Вона дозволить користувачам уникнути помилок при застосуванні РРО/ПРРО та невірного тлумачення законодавчих норм.
 Також пропонуємо підписатися на сторінки ДПС:
–telegram-канал:https://t.me/tax_gov_ua;
–Faceboook:https://www.facebook.com/TaxUkraine;
– Youtube:https://www.youtube.com/TaxUkraine.
 -Youtube канал ДПС у Львівській області 
https://www.youtube.com/channel/UCJx2gXI4ir_BJs5UHn15d9w
Facebook:https://www.facebook.com/tax.lviv.

 Ви запитували – ми відповідаємо
В Буській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань декларування доходів та активів громадян, використання РРО.  На запитання платників відповідав  заступник начальника ДПІ Андрій Романів.

Які активи не підпадають під одноразове (спеціальне) декларування ?
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування всіх активів, які були приховані від оподаткування. Кожен громадянин, який у будь-які податкові періоди до 1 січня 2021 року  отримував доходи, але не сплачував податки, має право подати спеціальну декларацію. Якщо вартість активів  перевищує 400 тисяч гривень –  одноразову декларацію варто подати. Для їх легалізації  діє окремий порядок, з обов’язковим внесенням коштів на спеціальний банківський рахунок. Щодо нерухомості, то можна не декларувати житловий будинок/будинки площею до 240 квадратних метрів і квартиру/квартири площею до 120 квадратних метрів, нежитлові приміщення некомерційного призначення до 60  квадратних метрів. Щодо незавершеного житлового будівництва, то діють норми як для будинка/будинків і квартири/квартир. До речі, всі ці об’єкти повинні знаходитися в Україні.
Об'єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо), частки (паї) у майні юридичних осіб інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.


Як здійснюється програмування найменування товарів через ПРРО?
Програмування найменування товарів (послуг) через програмний реєстратор розрахункових операцій здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.

Підприємець працює на спрощеній системі оподаткування, але отримав дохід як фізособа. Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи?
Відповідно до п. 177.6 ст. 177 Податкового кодексу України у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізичних осіб.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених р. IV Податкового кодексу.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь