A A A K K K
для людей із порушенням зору
Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

Обгрунтування закупівлі електричної енергії (ПУП) на 2023 рік

Дата: 13.01.2023 12:48
Кількість переглядів: 429

Обгрунтування закупівлі електричної енергії (ПУП) на 2023 рік

В абзаці 5 підпункту 5  ч. 1 п. 13 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в України та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022 р. (далі – Особливості),передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли товари можуть бути поставлені виключно певним суб’єктом господарювання - у випадку укладення договору про закупівлю з постачальником універсальної послуги на постачання електричної енергії.

Відповідно до п. 93 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії»№ 2019-VIII (далі – Закон), універсальна послуга - постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону, на всій території України.

Відповідно до п. 42 ч. 1 ст. 1 Закону малий непобутовий споживач - споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

Електроустановка(-ки)замовника приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

Отже, замовник в розумінні Закону відноситься до малих непобутових споживачів та має право бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до ст. 63 Закону,  а саме на умовах універсальної послуги.

Закупівля електричної енергії саме на умовах універсальної послуги повністю забезпечує дотримання основних принципів проведення публічних закупівель, визначених ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: максимальну економію та ефективність, відкритість та прозорість, недискримінацію учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням.

Корупційні дії та зловживання пов‘язані із формуванням ціни на предмет закупівлі при постачанні електричної енергії на умовах універсальної послуги є неможливими, оскільки всі складові ціни затверджуються уповноваженими державними органами.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону постачальник надає універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу.

«Методика розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг» затверджена  Постановою НКРЕКП від 05.10.2018 року № 1176 «Про затвердження Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг».

«Порядок формування цін на універсальні послуги» затверджений Постановою НКРЕКП від 05.10.2018р. № 1177 (з наступними змінами та доповненнями).

Таким чином, тариф на універсальну послугу є державним регульованим тарифом,  всі складові вартості електричної енергії, що поставляється за універсальною послугою підлягають державному регулюванню.

У відповідності до норм пункту 13 розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб’єкт господарювання повинен до 1 січня 2019 року вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання, та упродовж пяти років з 1 січня 2019 року такий електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, яка визначається як область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом вертикально інтегрований суб’єкт господарювання.

Відповідно до постанови НКРЕКП від 14.06.2018 р. № 429ТОВ «Львівенергозбут» отримало ліцензію на постачання електричної енергії споживачу.

ТОВ «Львівенергозбут» включене до Переліку постачальників універсальних послуг на закріпленій території, затвердженого постановою НКРЕКП «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих не побутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території»№1268від 26.10.2018 р.

Відповідно до ч. 2 ст. 63 Закону у межах території здійснення діяльності одного постачальника універсальних послуг не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг.

Таке ж положення міститься і в п. 3.1.1. «Правил роздрібного ринку електричної енергнії», які затверджені постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 р. (із змінами та доповненнями).

ТОВ «Львівенергозбут», яке створене в результаті здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу, упродовж пяти років (з 01 січня 2019 року до 31 грудня 2023 року) виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території – адміністративній території Львівської  області.

Отже ТОВ «Львівенергозбут» є єдиним постачальником універсальної послуги постачання електричної енергії на території розташування здійснення діяльності замовника -  Львівської області.

А відтак, відповідно до ст. 63 Закону та п. 3.1.1. цих Правил електричну енергію на умовах універсальної послуги на території Львівської області може постачати лише один суб’єкт господарювання – постачальник універсальних послуг ТОВ «Львівенергозбут».

Інша альтернатива отримати електричну енергію на умовах універсальної послуги відсутня, оскільки послуги надаються визначеними постачальниками універсальних послуг на визначеній території.

На підставі вищевикладеного, для закупівлі електричної енергії для потреб 2023 року   Замовник застосовує  абзац 5  підпункту п. 5  ч. 1 п. 13 вказаних Особливостей та здійснює закупівлю електричної енергії шляхом укладення договору про закупівлю з постачальником універсальної послуги на постачання електричної енергії без застосування відкритих торгів/ електронного каталогу.

Правомірність закупівлі споживачем електричної енергії - малим непобутовим споживачем у Львівській області електричної енергії (код за ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія) на умовах універсальної послуги підтверджена у постанові Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2021 р. у справі №380/12511/21, яка залишена без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21.04.2022 р. у цій же справі (https://reyestr.court.gov.ua/Review/104043415).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

 

«Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії»

 

№312від 14 березня 2018 року

 

(із змінами та доповненнями)

 

(витяг)

 

Відповідно до законів України "Про ринок електричної енергії" та "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі - Правила), що додаються.

 

Голова НКРЕКП

Д.Вовк

 

 

Затверджено

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

312 від 14 березня 2018 року

 

Правила роздрібного ринку електричної енергії

 

1.2. У цих Правилах терміни вживаються в таких значеннях:

малий непобутовий споживач - споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність);

3.1.1. Постачання (продаж) електричної енергії споживачу здійснюється за договором про постачання електричної енергії споживачу обраним споживачем електропостачальником, який отримав відповідну ліцензію, за вільними цінами, крім постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги або постачальником "останньої надії". Ціни (тарифи) на послуги постачальника універсальних послуг, постачальника "останньої надії" визначаються у встановленому законодавством порядку.

Місцем провадження господарської діяльності електропостачальника є територія України, крім постачальників універсальної послуги та постачальників "останньої надії", для яких місцем провадження господарської діяльності є територія, визначена в умовах конкурсу, проведеного у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У межах території діяльності одного постачальника універсальних послуг або постачальника "останньої надії" не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг або постачальниками "останньої надії" відповідно.

3.3.1. Постачальник надає універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі, оператора системи розподілу та постачальника послуг комерційного обліку відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.

3.3.3. Постачальник універсальних послуг формує ціну на універсальні послуги відповідно до затвердженої Регулятором методики (порядку) розрахунку ціни електричної енергії.

5.5.4. Побутові споживачі та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії".

 

Заступник начальника Управління роздрібного ринку електричної енергії – начальник відділу методологічного забезпечення

                            І.  Осовик

 

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

від 5 жовтня 2018 року N 1177

м. Київ

ПрозатвердженняПорядкуформуванняціннауніверсальніпослуги

(із змінами і доповненнями)

Відповідно до законів України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" та "Про ринок електричної енергії" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

1. Затвердити Порядок формування цін на універсальні послуги, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

Голова НКРЕКП

О. Кривенко


 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
 Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 05 жовтня 2018 року N1177 (у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 03.03.2020 №547)

Порядок формування цін на універсальні послуги

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок поширюється на постачальників універсальних послуг та визначає механізм формування цін на електричну енергію для побутових та малих непобутових споживачів під час надання універсальних послуг.

1.2. Універсальні послуги надаються постачальником універсальних послуг виключно побутовим та малим непобутовим споживачам.

1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

розрахунковий місяць - календарний місяць, у якому визначається ціна на універсальні послуги.

(абзац другий пункту 1.3 у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.10.2020 р. N 1968)

Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про ринок електричної енергії", Правилах ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року N 308, Кодексі систем розподілу, затвердженому постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року N 310, і Правилах роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року N 312.

1.4. Ціна на універсальні послуги включає ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг.

1.5. Розрахунок ціни на універсальні послуги та всіх її складових здійснюється без урахування податку на додану вартість.

1.6. Постачальник універсальних послуг формує ціни на універсальні послуги на розрахунковий місяць і оприлюднює їх та їх складові на своєму офіційному вебсайті в мережі Інтернет та на своїх інформаційних стендах у центрах обслуговування споживачів не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування. 

(пункт 1.6 із змінами, внесеними згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.10.2020 р. N 1968)

1.7. Споживачі електричної енергії розподіляються за двома класами відповідно до встановленого чинним законодавством порядку визначення класів споживачів електричної енергії, диференційованих за ступенями напруги, та поділяються на дві групи:

1-а група - непобутові споживачі (для цього Порядку - малі непобутові споживачі),

2-а група - побутові споживачі.

1.8. Постачальник універсальних послуг надає НКРЕКП електронною поштою розрахунок ціни на універсальні послуги, розрахунок прогнозованої ціни закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії або прогнозованої середньої закупівельної ціни на електричну енергію до дати початку дії нового ринку електричної енергії на розрахунковий місяць не пізніше 10 числа попереднього розрахункового місяця.

(пункт 1.8 із змінами, внесеними згідно з постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.10.2020 р. N 1968,
 від 09.09.2021 р. N 1505)

2. Розрахунок ціни на універсальні послуги

2.1. У рамках покладення спеціальних обов'язків із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів відпуск електричної енергії побутовим споживачам здійснюється постачальником універсальних послуг за фіксованими цінами.

2.2. Ціна на універсальні послуги для малих непобутових споживачів (споживачів 1-ї групи), приєднаних до електричних мереж на території ліцензованої діяльності оператора системи розподілу, , розраховується за формулою

(абзац перший пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028)

 

, грн/МВт·год,

(1)


 

де j - клас напруги споживача;

- прогнозована ціна закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії постачальником універсальних послуг для постачання малим непобутовим споживачам, грн/МВт·год, що визначається за формулою

 

, грн/МВт·год,

(2)


 

(абзац п'ятий пункту 2.2 у редакції постанов
 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028,
 від 18.01.2022 р. N 56)

де - ціна "індекс РДН BASE" на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "ОЕС України" місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, яка визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

- прогнозний обсяг купівлі електричної енергії постачальником універсальних послуг за результатами проведення електронних аукціонів у ДП "НАЕК "Енергоатом" у рамках виконання спеціальних обов'язків на розрахунковий місяць, МВт·год;

"- місячний індекс базового навантаження на ринку двосторонніх договорів у торговій зоні "ОЕС Україна" на місяць, що передував розрахунковому місяцю, який оприлюднюється ТОВ "Українська енергетична біржа" на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

(пункт 2.2 доповнено новим абзацом восьмим згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

- обсяг електричної енергії, що відповідає базовому графіку навантаження малих непобутових споживачів та визначається на рівні 50 % обсягів фактичного споживання малих непобутових споживачів, у торговій зоні "ОЕС України" місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, МВт·год;

(пункт 2.2 доповнено новим абзацом дев'ятим згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
   енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56,
 у зв'язку з цим абзаци восьмий - тридцять третій
  вважати відповідно абзацами десятим - тридцять п'ятим)

- середньозважена ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "ОЕС України", що визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год:

на грудень 2021 року та січень 2022 року - за перші 10 діб попереднього розрахункового місяця;

з лютого 2022 року - за період з дев'ятого числа місяця, що передував місяцю перед розрахунковим, до восьмого числа (включно) попереднього розрахункового місяця;

kгр - коефіцієнт, що враховує графік купівлі електричної енергії на ринку "на добу наперед" постачальника універсальних послуг та становить - 1,1 відносних одиниць;

(абзац десятий замінено чотирма новими абзацами десятим - тринадцятим
 згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання
  у сферах енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028,
 у зв'язку з цим абзаци одинадцятий - тридцятий
  вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - тридцять третім)

- прогнозний обсяг корисного відпуску малим непобутовим та побутовим споживачам постачальника універсальних послуг у розрахунковому місяці на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год;

- коефіцієнт, що враховує обсяг та вартість небалансів електричної енергії в торговій зоні "ОЕС України", визначається у відносних одиницях (з округленням до чотирьох знаків після коми) за формулою

 

,

(3)


 

де - обсяг електричної енергії, спожитої малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год;

- фактичний обсяг купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом у приватних домогосподарств у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год;

- коефіцієнт, що враховує граничний відносний обсяг небалансів електричної енергії та становить - 0,03 відносних одиниці;

- коефіцієнт, що враховує обсяг похибки прогнозування виробітку електричної енергії приватних домогосподарств та становить - 0,1 відносних одиниці;

- коефіцієнт, що враховує граничне відносне відхилення цін небалансів електричної енергії від цін електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "ОЕС України" та становить - 0,3 відносних одиниці;

- середньозважена ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС", що визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год:

на грудень 2021 року та січень 2022 року - за перші 10 діб попереднього розрахункового місяця;

з лютого 2022 року - за період з дев'ятого числа місяця, що передував місяцю перед розрахунковим, до восьмого числа (включно) попереднього розрахункового місяця;

(абзац двадцять другий замінено трьома новими абзацами двадцять другим - двадцять четвертим
 згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання
  у сферах енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028,
 у зв'язку з цим абзаци двадцять третій - тридцять третій
  вважати відповідно абзацами двадцять п'ятим - тридцять п'ятим)

- прогнозний обсяг корисного відпуску малим непобутовим та побутовим споживачам постачальника універсальних послуг у розрахунковому місяці на території торгової зони "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год;

- коефіцієнт, що враховує обсяг та вартість небалансів електричної енергії в торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС", визначається у відносних одиницях (з округленням до чотирьох знаків після коми) за формулою

 

,

(4)


 

де - обсяг електричної енергії, спожитої малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год;

- фактичний обсяг купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом у приватних домогосподарств у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год;

- коефіцієнт, що враховує граничне відносне відхилення цін небалансів електричної енергії від цін електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС" та становить - 0,1 відносних одиниці;

- відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.3 цієї глави, грн;

- прогнозний обсяг корисного відпуску малим непобутовим та побутовим споживачам постачальника універсальних послуг на розрахунковий місяць на території торгових зон "ОЕС України" та "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год;

- тариф на послуги з передачі електричної енергії, встановлений НКРЕКП, грн/МВт·год;

- тариф на послуги з розподілу електричної енергії на j-тому класі напруги, встановлений НКРЕКП, грн/МВт·год;

- тариф на послуги постачальника універсальних послуг, визначений за результатами проведення конкурсу з визначення постачальника універсальних послуг або встановлений НКРЕКП, якщо конкурс з визначення постачальника універсальних послуг не відбувся, грн/МВт·год.

2.3. Відхилення величини сплати за куповану електричну енергію розраховується за формулою

 

, грн,

(5)


 

де - фактична ціна купівлі електричної енергії у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг, грн/МВт·год, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.4 цієї глави;

- прогнозована ціна закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії для малих непобутових та побутових споживачів у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, не скоригована на відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, грн/МВт·год, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.5 цієї глави;

- фактичний корисний відпуск електричної енергії малим непобутовим та побутовим споживачам постачальника універсальних послуг у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгових зон "ОЕС України" та "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год.

Абзац шостий пункту 2.3 виключено

(згідно з постановою Національної комісії, що здійснює
  державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
  від 09.03.2022 р. N 343)

2.4. Фактична ціна купівлі електричної енергії у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг визначається за формулою

 

, грн/МВт·год,

(6)

 

(абзац другий пункту 2.4 у редакції постанови Національної
  комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та
  комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

де - ціна "індекс РДН BASE" на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "ОЕС України" у місяці, що передував п'ятьом місяцям перед розрахунковим, що визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

- фактичний обсяг купівлі електричної енергії постачальником універсальних послуг за результатами проведення електронних аукціонів у ДП "НАЕК "Енергоатом" у рамках виконання спеціальних обов'язків у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, МВт·год;

- місячний індекс базового навантаження на ринку двосторонніх договорів у торговій зоні "ОЕС Україна", який оприлюднюється ТОВ "Українська енергетична біржа" на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, грн/МВт·год;

(пункт 2.4 доповнено новим абзацом п'ятим згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

- обсяг електричної енергії, що відповідає базовому графіку навантаження малих непобутових споживачів та визначається на рівні 50 % обсягів фактичного споживання малих непобутових споживачів, у торговій зоні "ОЕС України" у місяці, що передував п'ятьом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год;

(пункт 2.2 доповнено новим абзацом шостим згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56,
 у зв'язку з цим абзаци п'ятий - восьмий
  вважати відповідно абзацами сьомим - десятим)

- ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "ОЕС України" в i-ту годину l-тої доби місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, що визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

- залишковий обсяг електричної енергії в i-ту годину l-тої доби місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год, що розраховується за формулою

 

, грн/МВт·год,

(7)

 

де - фактичний обсяг споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг в i-ту годину l-тої доби місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год;

- фактичний обсяг купівлі електричної енергії постачальником універсальних послуг за результатами проведення електронних аукціонів у ДП "НАЕК "Енергоатом" у рамках виконання спеціальних обов'язків в i-ту годину l-тої доби місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, МВт·год;

- обсяг електричної енергії, що відповідає базовому навантаженню малих непобутових споживачів в i-ту годину l-тої доби місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, який визначається шляхом ділення 50 % обсягів фактичного споживання малих непобутових споживачів на території торгової зони "ОЕС України" у місяці, що передував п'ятьом місяцям перед розрахунковим, на кількість годин місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, МВт·год;

(абзац восьмий замінено п'ятьма новими абзацами згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та
  комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56,
 у зв'язку з цим абзаци дев'ятий та десятий
  вважати відповідно абзацами тринадцятим та чотирнадцятим,
 формули 7 - 15 вважати формулами 8 - 16,
 абзац дванадцятий пункту 2.4 у редакції постанови Національної
  комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та
  комунальних послуг, від 09.03.2022 р. N 343)

- ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС" в i-ту годину l-тої доби місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, що визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

- обсяг електричної енергії, спожитої малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг в i-ту годину l-тої доби місяця, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год.

2.5. Прогнозована ціна закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії для малих непобутових та побутових споживачів у місяці, що передував двом місяцям перед розрахунковим, не скоригована на відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, визначається за формулою

 

, грн/МВт·год,

(8)


 

(абзац другий пункту 2.5 у редакції постанов
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028,
 від 18.01.2022 р. N 56)

де - прогнозний обсяг купівлі електричної енергії постачальником універсальних послуг за результатами проведення електронних аукціонів у ДП "НАЕК "Енергоатом" у рамках виконання спеціальних обов'язків на місяць, що передував двом місяцям перед розрахунковим, МВт·год;

- місячний індекс базового навантаження на ринку двосторонніх договорів у торговій зоні "ОЕС Україна", який оприлюднюється ТОВ "Українська енергетична біржа" на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, у місяці, що передував трьом місяцям перед розрахунковим, грн/МВт·год;

(пункт 2.5 доповнено новим абзацом четвертим згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

- обсяг електричної енергії, що відповідає базовому графіку навантаження малих непобутових споживачів та визначається на рівні 50 % обсягів фактичного споживання малих непобутових споживачів, у торговій зоні "ОЕС України" на місяць, що передував п'яти місяцям перед розрахунковим на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год;

(пункт 2.5 доповнено новим абзацом п'ятим згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56,
 у зв'язку з цим абзаци четвертий - восьмий
  вважати відповідно абзацами шостим - десятим)

- середньозважена ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "ОЕС України" за період з дев'ятого числа місяця, що передував чотирьом місяцям перед розрахунковим, до восьмого числа (включно) місяця, що передував трьом місяцям перед розрахунковим, що визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

(абзац шостий пункту 2.5 у редакції постанови
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
  енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028)

- прогнозний обсяг споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг на місяць, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "ОЕС України", МВт·год;


  - середньозважена ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС" за період з дев'ятого числа місяця, що передував чотирьом місяцям перед розрахунковим, до восьмого числа (включно) місяця, що передував трьом місяцям перед розрахунковим, що визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

(абзац восьмий пункту 2.5 у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028)

- прогнозний обсяг споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг на місяць, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгової зони "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год;

- прогнозний обсяг споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг на місяць, що передував двом місяцям перед розрахунковим, на території торгових зон "ОЕС України" та "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год.

2.6. Пункт 2.6 виключено

(згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 18.01.2022 р. N 56)

2.7. Пункт 2.7 виключено

(згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

2.8. Пункт 2.8 виключено

(згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

2.9. Пункт 2.9 виключено

(пункт 2.9 із змінами згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028,
 виключено згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

2.10. Пункт 2.10 виключено

(пункт 2.10 із змінами згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 10.11.2021 р. N 2028, виключено згідно з постановою Національної  комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56, у зв'язку з цим пункти 2.11 - 2.13 вважати відповідно пунктами 2.6 - 2.8, формули 14 - 16 вважати відповідно формулами 9 -11)

2.6. При визначенні ціни на універсальні послуги на квітень 2022 року відхилення величини сплати за куповану електричну енергію розраховується за формулою

 

, грн,

(9)

 

де - фактична ціна купівлі електричної енергії у січні 2022 року з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг, грн/МВт·год, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.7 цієї глави;

- прогнозована ціна закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії для малих непобутових та побутових споживачів на січень 2022 року, не скоригована на відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, грн/МВт·год, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.8 цієї глави;

Кор - коригування відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, яке враховано при розрахунку ціни на універсальні послуги на березень 2022 року, грн, що визначається за формулою

, грн,

(10)

 

де - фактична ціна купівлі електричної енергії у грудні 2021 року з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг, грн/МВт·год, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.7 цієї глави;

- фактична ціна купівлі електричної енергії у грудні 2021 року з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг, яка була врахована у відхиленні величини сплати за куповану електричну енергію при визначенні ціни на універсальні послуги на березень 2022 року, грн/МВт·год;

- фактичний корисний відпуск електричної енергії малим непобутовим та побутовим споживачам постачальника універсальних послуг у грудні 2021 року на території торгових зон "ОЕС України" та "Острів Бурштинської ТЕС", МВт·год.

2.7. Фактична ціна купівлі електричної енергії у грудні 2021 року та січні 2022 року з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг визначається за формулою

, грн/МВт·год,

(11)

 

де - залишковий обсяг електричної енергії в і-ту годину l-тої доби грудня 2021 року (січня 2022 року) на території торгової зони "ОЕС України", що розраховується як різниця між фактичним обсягом споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг в і-ту годину l-тої доби грудня 2021 року (січня 2022 року) на території торгової зони "ОЕС України" та фактичним обсягом купівлі електричної енергії постачальником універсальних послуг за результатами проведення електронних аукціонів у ДП "НАЕК "Енергоатом" у рамках виконання спеціальних обов'язків у відповідну годину відповідної доби грудня 2021 року (січня 2022 року), МВт·год.

2.8. Прогнозована ціна закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії для малих непобутових та побутових споживачів на січень 2022 року, не скоригована на відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, визначається за формулою

, грн/МВт·год,

(12)

 

де - середньозважена ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "ОЕС України" за перші 10 діб грудня 2021 року, яка визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год;

- середньозважена ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" у торговій зоні "Острів Бурштинської ТЕС" за перші 10 діб грудня 2021 року, яка визначається та оприлюднюється оператором ринку на його офіційному вебсайті в мережі Інтернет, грн/МВт·год.

(пункт 2.8 із змінами, внесеними згідно з постановами Національної
 комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних
  послуг, від 10.11.2021 р. N 2028,
 від 18.01.2022 р. N 56,
 пункти 2.6 та 2.7 замінено трьома новими пунктами 2.6 - 2.8 згідно з
  постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах 
 енергетики та комунальних послуг, від 09.03.2022 р. N 343,
 у зв'язку з цим пункти 2.8 - 2.11 вважати відповідно пунктами  2.9 - 2.12,
  формули 11 - 14 вважати відповідно формулами 13 - 16)

2.9. При визначенні цін на універсальні послуги на травень 2022 року відхилення величини сплати за куповану електричну енергію розраховується за формулою

, грн,

(13)

 

де - фактична ціна купівлі електричної енергії у лютому 2022 року, з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг, грн/МВт·год, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.10 цієї глави;

(абзац третій пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з постановою
  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
 енергетики та комунальних послуг, від 09.03.2022 р. N 343)

- прогнозована ціна закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії для малих непобутових та побутових споживачів на лютий 2022 року (при розрахунку ціни на травень 2022 року) не скоригована на відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, грн/МВт·год, що визначається за формулою, наведеною у пункті 2.11 цієї глави.

(главу 2 доповнено новим пунктом 2.9 згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56, абзац четвертий пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 09.03.2022 р. N 343)

2.10. Фактична ціна купівлі електричної енергії у лютому 2022 року, з урахуванням фактичного графіка споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг, визначається за формулою

,  грн/МВт·год,

(14)

де - залишковий обсяг електричної енергії в i-ту годину l-тої доби у лютому 2022 року на території торгової зони "ОЕС України", що розраховується як різниця між фактичним обсягом споживання електричної енергії малими непобутовими та побутовими споживачами постачальника універсальних послуг в i-ту годину l-тої доби у лютому 2022 року на території торгової зони "ОЕС України" та фактичним обсягом купівлі електричної енергії постачальником універсальних послуг за результатами проведення електронних аукціонів у ДП "НАЕК "Енергоатом" у рамках виконання спеціальних обов'язків у відповідну годину відповідної доби у лютому 2022 року, МВт·год.

(главу 2 доповнено новим пунктом 2.10 згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56)

2.11. Прогнозована ціна закупівлі електричної енергії на ринку електричної енергії для малих непобутових та побутових споживачів на лютий 2022 року (при розрахунку ціни на травень 2022 року) не скоригована на відхилення величини сплати за куповану електричну енергію, визначається за формулою

, грн/МВт·год,

(15)

(главу 2 доповнено новим пунктом 2.11 згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 18.01.2022 р. N 56, у зв'язку з цим пункт 2.11 вважати пунктом 2.12, формулу 14 вважати формулою 16)

2.12. Ціна на універсальні послуги для малих непобутових споживачів (споживачів 1-ї групи), приєднаних до системи передачі, , розраховується за формулою

, грн/МВт·год.

(16).

 

(глава 2 у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.10.2020 р. N 1968,
 із змінами, внесеними згідно з постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 09.12.2020 р. N 2387,
 від 11.01.2021 р. N 16, у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 09.09.2021 р. N 1505)

 

Заступник директора
 Департаменту із регулювання
 відносин у сфері енергетики

                                 А. Огньов


 

(Порядок із змінами, внесеними згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 27.06.2019 р. N 1244,
 у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 03.03.2020 р. N 547)

 

© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 2022
 © ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022


 

 

Закон України

«Про ринок електричної енергії»

 

2019-VIII від 13 квітня 2017 року

 

(із змінами та доповненнями)

 

(витяг)

 

Розділ I
 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Визначення термінів

42) малий непобутовий споживач - споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт;

67) постачальник універсальної послуги - визначений відповідно до цього Закону електропостачальник, який виконує зобов’язання щодо надання універсальної послуги;

93) універсальна послуга - постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону, на всій території України.

Розділ XII

СПОЖИВАЧ

Стаття 58. Права та обов’язки споживача

2. Побутові споживачі та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг відповідно до цього Закону.

 

Розділ XIII

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОСУСПІЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ У ПРОЦЕСІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

 

Стаття 63. Постачальник універсальних послуг

1. Універсальні послуги надаються постачальником таких послуг виключно побутовим та малим непобутовим споживачам.

Постачальник універсальних послуг не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії.

2. У межах території здійснення діяльності одного постачальника універсальних послуг не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг.

Побутові та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг на недискримінаційних засадах.

3. Постачальник надає універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються ним відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.

 

Розділ XVII
 ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

13. Під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб’єкт господарювання повинен до 1 січня 2019 року вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання.

З метою забезпечення надійного та безперервного постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам відокремлення оператора системи розподілу, кількість приєднаних споживачів до системи розподілу якого перевищує 100 тисяч, здійснюється з урахуванням вимог цього пункту, а саме:

суб’єкт господарювання, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам, у строк не пізніше ніж 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язаний в установленому порядку отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії;

упродовж пяти років з 1 січня 2019 року такий електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, яка визначається як область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом вертикально інтегрований суб’єкт господарювання;

Упродовж строку виконання електропостачальником, створеним у результаті здійснення заходів з відокремлення, функцій постачальника універсальних послуг:

тариф на послуги постачальника універсальних послуг встановлюється Регулятором відповідно до затвердженої ним методики.

Електрична енергія, що купується у постачальника універсальних послуг та споживається:

у багатоквартирних житлових будинках на технічні цілі (аварійне та евакуаційне освітлення, роботу індивідуальних теплових пунктів, котелень, ліфтів, насосів, замково-переговорних пристроїв, протипожежних систем, систем вентиляції, димовидалення та кондиціонування, систем сигналізації, авіаційних маяків, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків;

у дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території;

юридичними особами, які є власниками (балансоутримувачами) майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (містечок із збірних модулів, гуртожитків, оздоровчих таборів, будинків відпочинку, санаторіїв, пансіонатів, готелів тощо), у частині задоволення власних побутових потреб внутрішньо переміщених осіб;

релігійними організаціями в частині споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби,

оплачується за цінами, за якими постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії побутовим споживачам.

 

 

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

 

від 27 грудня 2017 року № 1469

 

м. Київ

 

Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу

 

(витяг)

 

 

Затверджено

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

№1469 від 27 грудня 2017 року

 

Ліцензійні умови

провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу

 

2.3. Крім вимог, установлених пунктом 2.2 цієї глави, постачальники універсальної послуги мають також дотримуватися таких організаційних вимог:

1) надавати універсальні послуги виключно побутовим та малим непобутовим споживачам у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, затвердженого НКРЕКП;

2) надавати універсальні послуги виключно за місцем провадження господарської діяльності.

Для електропостачальників, які виконують функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, місцем провадження господарської діяльності є відповідна область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим, на якій до відокремлення оператора системи розподілу, кількість приєднаних споживачів до системи розподілу якого перевищує 100 тисяч, провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом вертикально інтегрований суб’єкт господарювання;

3) здійснювати постачання електричної енергії вразливим споживачам відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України, та правил роздрібного ринку;

4) ліцензіат не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії споживачу;

5) застосовувати ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, визначену за результатами конкурсу або встановлену у випадках, передбачених Законом України «Про ринок електричної енергії», НКРЕКП згідно із затвердженою НКРЕКП методикою;

6) надавати універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, сформованими ним відповідно до методики (порядку), затвердженої НКРЕКП.

 

 

Начальник Управління
 ліцензування

 

Ю. Антонюк

 

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

 

ПрозатвердженняМетодичнихрекомендаційщодопередачіданихпобутовихтамалихнепобутовихспоживачівпостачальникуелектричноїенергії, на якого відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" покладаєтьсявиконанняфункціїуніверсальноїпослугиназакріпленійтериторії

 

№1268від 26 жовтня 2018 року

(із змінами та доповненнями)

 

(витяг)

 

Відповідно до статей 6, 63 та пункту 13 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні" положення Закону України "Про ринок електричної енергії" (далі - Закон) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

 

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території (далі - Методичні рекомендації), що додаються.

2. Рекомендувати суб'єктам господарювання, які провадять діяльність з передачі електричної енергії локальними (місцевими) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, які мають намір отримати ліцензію на розподіл електричної енергії та на яких не поширюються вимоги пункту 13 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону, здійснити передачу даних побутових та малих непобутових споживачів відповідному постачальнику універсальної послуги на закріпленій території відповідно до цих Методичних рекомендацій до дня, що є останнім днем здійснення постачання електричної енергії за регульованим тарифом.

 

 

Голова НКРЕКП

О. Кривенко

 

 

Затверджено

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №1268 від 26.10.2018 р.

 

 

Методичнірекомендаціїщодопередачіданихпобутовихтамалихнепобутовихспоживачівпостачальникуелектричноїенергії, на якого відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" покладаєтьсявиконанняфункціїуніверсальноїпослугиназакріпленійтериторії

 

 

1. Ці Методичні рекомендації розроблені з метою надання методологічної допомоги при здійсненні заходів з відокремлення оператора системи розподілу та визначають механізм передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" (далі - Закон) покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території (далі - ПУП), суб'єктами господарювання, які провадять діяльність з передачі електричної енергії локальними (місцевими) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, які мають намір отримати ліцензію на розподіл електричної енергії та на яких не поширюються вимоги пункту 13 розділу XVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону (далі - ліцензіати).

9. Перелік ПУП визначений у додатку 3 до цих Методичних рекомендацій.

 

Директор Департаменту
 стратегічного розвитку та планування

В. Цаплін

 

Додаток 3
 до Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території

 

Перелік постачальників універсальних послуг на закріпленій території

 

 

N
 з/п

Постачальник універсальної послуги

Закріплена територія

10

ТОВ "ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ"

Львівська область

 

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

 

Про видачу ліцензій з постачання електричної енергії споживачу ТОВ "АС", ТОВ "БТ ЕНЕРДЖІ", ТОВ "ВЕЗ", ТОВ "ДНІПРОВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ", ТОВ "ДОНЕЦЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ", ТОВ "ЕК ЦЕНТРАЛЬНА", ТОВ "ЕНЕРА ВІННИЦЯ", ТОВ "ЕНЕРА СУМИ", ТОВ "ЕНЕРА СХІД", ТОВ "ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ", ТОВ "ЕНЕРДЖІКС", ТОВ "ЖОЕК", ТОВ "ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ", ТОВ "ЗАПОРІЖЖЯЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ", ТОВ "КЕПІТАЛ МЕНЕДЖМЕНТ ГРУП", ТОВ "КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК", ТОВ "КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ", ТОВ "КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕК", ТОВ "КРИВОРІЗЬКА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ", ТОВ "ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ", ТОВ "МИКОЛАЇВСЬКА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ", АТ "МОТОР СІЧ", НВП ХАРТРОН-ПЛАНТ ЛТД (ТОВ), ТОВ "ООЕК", ТОВ "ПРИКАРПАТЕНЕРГОТРЕЙД", ТОВ "РОЕК", ТОВ "СМАРТПАРКІНГ", ТОВ "ТЕРНОПІЛЬЕЛЕКТРОПОСТАЧ", ПРАТ "УКРГРАФІТ", ТОВ "ФОРЖ ЕЗ", ТОВ "ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ЕК", ТОВ "ХМЕЛЬНИЦЬКЕНЕРГОЗБУТ" та ТОВ "ЧОЕК"

 

№ 429від 14 червня 2018 року

(із змінами та доповненнями)

 

(витяг)

 

Відповідно до законів України «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та «Про ринок електричної енергії» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,

 

ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Видати ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу:

 

ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ» (код ЄДРПОУ 42092130).

 

 

 

Голова НКРЕКП                                                                                               О.Кривенко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь