Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

Освітянки Красненської ТГ переймають досвід у Фінляндії

Дата: 13.03.2025 17:42
Кількість переглядів: 39

Фото без описуДнями група з 50 освітян з України вирушила до Фінляндії для участі у міжнародному стажуванні, присвяченому особливостям фінської системи освіти. Серед учасників програми – дві освітянки із нашої громади: Мар’яна Максимів, педагогиня початкових класів та англійської мови Задвір’янського ОЗЗСО І-ІІІ ст., та Христина Вербна, педагогиня англійської мови Сторонибабської гімназії Красненської ТГ.

Стажування організоване фундацією IIASC у співпраці із Західно-Фінляндським коледжем, мерією міста Гуйтіннен та закладами освіти регіону Сатакунта. Цей проєкт, що діє з 2015 року, має на меті ознайомлення українських педагогів із передовими практиками фінської освіти.

Фото без описуПрограма стажування передбачає вивчення особливостей організації навчального процесу у фінських освітніх закладах – від дитячих садків до університетів. Учасники мають змогу спостерігати за освітніми методиками, спілкуватися з фінськими педагогами та аналізувати інноваційні підходи до навчання.

Однією з ключових характеристик фінської освіти є принцип рівності шкіл. Усі навчальні заклади країни отримують однакове матеріальне забезпечення, дотримуються єдиної освітньої системи та фінансуються на рівних засадах. Незалежно від розміру школи – чи це навчальний заклад із понад 900 учнями, чи маленька школа з 11 дітьми – усі учні мають рівні умови для навчання. Варто зазначити, що у Фінляндії існує лише 10 приватно-державних шкіл, які відрізняються від державних лише методиками викладання, такими як система Монтессорі, методика Френе чи Штайнера.

Педагогиня Мар’яна Максимів поділилася

своїми враженнями від стажування. Вона відзначила високий рівень обладнання фінських шкіл, сучасні спортивні зали, спеціально облаштовані кімнати для вчителів із необхідними канцтоварами та технікою. Окремо педагогиня звернула увагу на сучасний музичний клас та затишну вчительську.

"Фундація ІМАНС дає надзвичайну можливість для українських педагогів запозичити досвід у фінських колег, які вважаються лідерами в освіті. Ця програма спрямована на те, щоб ми змогли зрозуміти та побачити, як працює фінська система освіти зсередини. Ми відвідуємо різні навчальні заклади, слухаємо цікаві лекції, беремо участь у практичних заняттях та знайомимося з культурою країни," – розповідає Мар’яна.

Однією з головних переваг фінської системи освіти вона називає підхід до рівності учнів: "Тут кожна дитина працює у своєму темпі, без рейтингів та поділу на «кращих і гірших». Усі мають рівні можливості й умови для навчання. Навчання спрямоване на підготовку дітей до життя – мінімум теорії, тестів, максимум практики, проєктної роботи, співпраці з іншими учнями".

Особливо вразило учасницю стажування матеріальне забезпечення фінських шкіл: "Є технічні кімнати з приладдям для будь-якої діяльності – шиття, обробки деревини, роботи з тканиною, папером, фетром. Хлопці та дівчата рівноправно займаються всім – і шиттям, і майструванням".

Стажування у Фінляндії допомагає українським педагогам не лише побачити іншу систему освіти, а й глибше усвідомити її принципи та підходи. Мар’яна Максимів підсумовує: "Фінляндія – це країна, де освіта справді поставлена на перше місце. Відношення до дитини та її розвитку є найважливішою складовою системи. Це надихає та дає поштовх до впровадження нових методик у наших школах".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь