Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

Пам'ять про закатованих голодом…

Дата: 25.11.2023 17:36
Кількість переглядів: 198

Фото без описуЦього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Ми згадуємо та пам’ятаємо про людей, які загинули внаслідок штучно організованого голоду. За різними оцінками - від семи до понад десяти мільйонів осіб. Увечері в багатьох українських оселях спалахнули поминальні свічки – на згадку про безневинних жертв одного з найжорстокіших режимів в історії людства.

Фото без описуСьогодні, в селищі Красне, біля фігури Матері Божої в місцевому сквері, за участі священнослужителів, представників місцевої влади та небайдужих людей, відбувся вечір-реквієм «Україна пам'ятає, світ визнає», який підготували працівники КЗ "Центр культури та дозвілля" Красненської селищної ради.

Місцеві священнослужителі Юрій Толочний та Степан Жукровський відправили поминальну панахиду за душі безневинних жертв.

У своєму зверненні секретар виконавчого комітету Богдан Глова зауважив, що сьогодні історія повторюється. У 90-ту річницю геноциду нашого народу нас знову намагаються знищити. Щоразу ми відчуваємо на собі, що таке росія. Нас продовжують закидувати ракетами, дронами. Діти у прифронтових районах мріють про свіжий шматок хліба. Геноцид українського народу продовжується. Знову.

Фото без описуВпродовж ХХ століття радянська влада тричі провокувала штучний голод на українських землях: у 1921-1923 роках, 1932-1933 роках та 1946-1947 роках. Другий Голодомор — 1932-1933 років — був наймасовішим та найболючішим: за оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду, тоді від голоду померли 10,5 млн українців. Точну кількість жертв встановити неможливо, оскільки фіксація смертей була невигідною тодішній владі. Також неможливо порахувати і непрямий вплив геноциду на демографічну ситуацію на теренах України, але він був значним. Про це наголосили ведучі заходу Оксана Кушинська та Христина Вовчанська.

Потім пролунала пісня-реквієм у виконанні гурту "Красняночки". Усі присутні запалили лампадки.

Завершився захід спільним виконанням "Боже великий, єдиний".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь