A A A K K K
для людей із порушенням зору
Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

Інвестиційний паспорт громади

Пропозиції для інвестицій.....

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Податки та збори


      Назва Ставка у 2022
Податок на нерухоме майно
(від розміру мін. зарплати)
0,1%  
Земельний податок з юридичних осіб
(у відсотковому співвідношенні до нормативно грошової оцінки)
0,3% – 1,0%  
Земельний податок з фізичних осіб
(у відсотковому співвідношенні до нормативно грошової оцінки)
0,3%  
Орендна плата з фізичних осіб
(у відсотковому співвідношенні до нормативно грошової оцінки)
3% – 10%  
Транспортний податок
(ставка фіксована на рік)
25 000  
Єдиний податок з юридичних осіб 
(від розміру мін. зарплати плати на 1 січня)
10%  
Єдиний податок з фізичних осіб
(від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб)
20%  

Інфраструктура

Базовий опис транспортної мережі в громаді
   Через населений пункт Красне проходить залізнична колія Львів – Броди; Львів – Тернопіль та автомобільний шлях Т-1425 який з’єднує автомобільні шляхопроводи Київ – Чоп М-06 та М-09 Львів – Тернопіль. В Красному розташована велика вузлова залізнична станція Укрзалізниці на перетині двох напрямків Львів — Тернопіль та Львів — Здолбунів.

Комунальні послуги:

  •  Послуги водопостачання та водовідведення надає ТОВ «Сількомунгосп». Система водопостачання функціонує в смт Красне, протяжність мереж водопостачання становить 11,5 км, а мереж водовідведення – 5,2 км.
  • Газопостачання забезпечується ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», протяжність газових мереж – 244,14 км.
  • Збір та вивіз ТПВ займається СКП Красненське на полігон Буської ТГ.
  • Функціонує КП «СКП Красненське», що займається благоустроєм території. На підприємстві працює 28 осіб

Інвестиційні проекти громади

Реалізовано:
    1. Закупівля шкільного автобуса (1 млн 950 тис. грн).
    2. Придбання автовишки з відвалом для прибирання снігу (вартість близько 2 млн грн).
    3. Закупівля щепоріза для подрібнення різних відходів деревообробки і відходів дерев в паливну та технологічну тріску.
    4. Придбання водонапірної башти для безперебійної подачі системи водопостачання міської лікарні (вартість 400 тис. грн).
    5. Закупівля інтерактивних панелей для шкіл.
В процесі реалізації:
    Облаштування спортивного майданчика з штучним покриттям на території Красненської ЗОШ № 2.

Фото без опису

Інвестиційні проекти приватного сектору

Фото без опису    У 2021 році в с. Утішків розпочалось будівництво молокозаводу компанії «Набіл», що спеціалізуватиметься на переробці молока та виробництві молокопродуктів. Виробничі приміщення розташовуватимуться на ділянці площею 3 га. Планується створення 36 робочих місць. Загальна сума інвестиції – 10 млн. грн.
Фото без опису    ПрАТ «Красненський комбінат хлібопродуктів» працює на території громади з 1998 року. В 2018 році було побудовано новий елеватор для зберігання власної продукції. Компанія спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових культур, насінні олійних культур та виробництві олії та тваринних жирів, а також оптовій торгівлі. Компанія експортує власну продукцію в країни Європейського Союзу. На підприємстві працює понад 40 працівників. В 2022 році компанія планує побудувати третю чергу елеваторних комплексів.
Фото без опису У 2005 році в Красному розпочала роботу компанія «КраснеБрук» – підприємство один з лідерів у сфері вібропресування в Україні. Компанія «КраснеБрук» виготовляє широкий асортимент продукції з бетону. Крім роботи на ринку України також експортує свою продукцію в Польщу. На підприємстві працює 20 осіб.

Система підтримки інвесторів

Загалом у Львівській області діє понад 30 організацій підтримки бізнесу, серед них:

Назва Контакти
Департамент економіки ЛОДА м. Львів, вул. Винниченка,
18 +38 032 261 21 55
deploda@loda.gov.ua
facebook.com/deploda
Департамент агропромислового розвитку ЛОДА м. Львів, просп. В. Чорновола, 57, 5-й пов. l
viv_apk@ukr.net
apr@loda.gov.ua
facebook.com/DAPRLODA
Західноукраїнський офіс Європейської бізнес-асоціації м. Львів, вул. Кульпарківська, 200-А,
Platforma Coworking Futura, оф. В22
+38 067 406 65 36
lviv@eba.com.ua
facebook.com/EBA.Ukraine
Західноукраїнський офіс Данської бізнес-асоціації в Україні м. Львів, вул. Городницька, 48-А
+38 067 674 68 66
lars@vestbjerg.com
Агенція економічного розвитку Львівської області м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 424
facebook.com/Ard.Lviv
Львівська торгово-промислова палата м. Львів, Стрийський парк, 14
+38 032 276 46 11
lcci@cci.lviv.ua
Центр інформаційної підтримки бізнесу – Агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks м. Львів, вул. Шота Руставелі,
12 +38 067 674 70 12
lviv@bisc.org.ua
www.ppv.net.ua
facebook.com/ppvknowledgenetworks
UkraineInvest Представництво у Західній Україні м. Івано-Франківськ, вул. Теодора Цьоклера, 9-А
nfo@ukraineinvest.gov.ua
Бізнес-омбудсмен України м. Київ, вул. Спаська, 30-А, БЦ «Поділ Плаза»
+38 044 237 74 01
info@boi.org.ua
Контакти в громаді  
Фурда Роман Ярославович
Красненський селищний голова
+38 067 734 33 94
krasne-otg@ukr.net

Фото без опису

БІЗНЕС-КЕЙСИ ГРОМАДИ

Фото без опису

   Виробництва у промисловій зоні

   На території Красненської територіальної громади функціонує та розвивається велика промислова зона з уже діючими підприємствами, де можна створювати різні види підприємств, які потребують великих виробничих площ для виготовлення та/або складування продукції.

Фото без опису

Сільськогосподарська логістика

    Створення об’єктів для зберігання сільськогосподарських культур: елеваторів (зерносховищ), овочесховищ та фруктосховищ, складів для зберігання продукції.

Фото без опису

Фермерські господарства

     Створення господарств, які займалися б вирощуванням плодових, ягідних та овочевих культур, у тому числі в сегменті органічного виробництва.

Виробництва у промисловій зоні

Опис бізнес-кейсу:
    На території Красненської територіальної громади, між смт Красне та с. Утішків, є велика промислова зона з діючими підприємствами: 4 елеватори, виробництво продукції з бетону, виробництва продуктів харчування та напоїв, металообробні підприємства та інші. У 2021 році розпочалось будівництво нових підприємств:

  • На ділянці площею 3 га будується молокозавод компанії «Набіл». Сума інвестицій – 10 млн грн.
  • Будується лісопереробне підприємство КП Львівської обласної ради «Галсільліс».

     У 2022 році ПрАТ «Красненський комбінат хлібопродуктів», що працює на території громади з 1998-го, планує побудувати третю чергу елеваторних комплексів.
     Територія промислової зони приваблива тим, що на ній є ділянки великої площі для розміщення виробництв, є необхідні інженерні мережі, можливий доступ до вантажної залізничної станції та близько до доріг міжнародного значення, що дозволяє транспортувати продукцію у різних напрямках. Тут уже створена екосистема промислових виробництв і є потенціал для створення нових.
     У промисловій зоні можна створювати різні види підприємств, які потребують великих виробничих площ для виготовлення та/або складування продукції: деревообробні та меблеві виробництва, виробництва упаковки й тари, металевих виробів, виробництва будівельних матеріалів, продуктів харчування та напоїв.

Фактори доцільності створення нових виробництв у Красненській громаді:

  • Наявність вільних земельних ділянок для розміщення виробництв різного формату. Є вільні ділянки великих площ (від 2 до 33,4 га), де можливо звести всі необхідні будівлі та споруди.
  • Інженерна інфраструктура. Промисловою зоною проходять лінії електропередач (110 кВт, 10 кВт, 0,4 кВт) та 2 газопроводи – високого і середнього тиску. Централізоване водопостачання відсутнє, проте є можливість облаштування свердловини. Можливе підключення до центральної каналізаційної насосної станції смт Красне, яка, в залежності від розташування конкретної земельної ділянки, міститься на відстані 1-2 км. У громаді налагоджена система збору та вивозу твердих побутових відходів. Полігон розташований у сусідній Буській громаді.
  • Вже наявна екосистема промислових виробництв, що дозволить знайти партнерів, налагодити ланцюги постачання, оптимізувати логістику тощо.
  • Можливість транспортування продукції у різних напрямках. Територією громади прокладені 2 гілки залізничних колій та автомобільна дорога державного значення Т-14-25, яка з’єднує громаду з 2 важливими шляхопроводами, що прокладені до кордонів з країнами Європейського Союзу: автомобільною дорогою міжнародного значення М-06 Київ – Чоп та автомобільною дорогою міжнародного значення М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська.
  • Функціонування вантажної залізничної станції. У смт Красне розташована велика сортувальна залізнична станція на перетині напрямків: Львів – Здолбунів та Львів – Тернопіль.
  • Персонал. Майже 70% населення Красненської громади – особи працездатного віку. Багато мешканців працює за межами громади – у Львові та Золочеві. Є потенціал для набору місцевого персоналу за умови надання конкурентної заробітної плати. Можна забезпечити проїзд працівників зі Львова чи Золочева, час в дорозі становить до 1 години.

Інвестиційні проекти у кейсі: 

  • Об’єкти 1-3 та 7.

Сільськогосподарська логістика

Опис бізнес-кейсу:

   Сільське господарство є одним із основних видів економічної діяльності у Львівській області. У структурі виробництва області продукція сільського господарства становить близько 10%. Однак наявна мережа об’єктів для зберігання сільськогосподарської продукції є недостатньою для забезпечення зберігання тих обсягів, що виготовляється в області, тому близько 30% продукції сільського господарства втрачається через брак потужностей зі зберігання та переробки.
   Враховуючи тенденцію до зростання обсягів виробництва сільськогосподарської продукції в області та недостатню кількість підприємств із її зберігання та переробки, існує бізнес-кейс створення об’єктів сільськогосподарської логістики – елеваторів, овочесховищ та фруктосховищ, складів для спільного зберігання сільськогосподарської продукції, підприємств для заморозки ягід, фруктів та овочів. Наявність таких об’єктів спричиняє збільшення потоку транспортних засобів. Тому поряд із об’єктами для зберігання та переробки сільськогосподарської продукції доцільно створювати об’єкти із обслуговування великогабаритного транспорту.
   Вищезазначені об’єкти сільськогосподарської логістики потребують значних площ для розміщення. У Красненській громаді є земельні ділянки великих площ – від 2 до 33,4 га, на яких можна побудувати усі необхідні будівлі. Ділянки знаходяться на території великої промислової зони, що розташована між смт Красне та с. Утішків. Тут уже створена екосистема виробництв, є потенціал для розвитку супутніх галузей, в тому числі – сільськогосподарської логістики. Цьому сприяє наявність доступу до вантажної залізничної станції та наближеність до доріг міжнародного значення, що дасть змогу транспортувати продукцію у різних напрямках.

Фактори доцільності:

  • Наявність потреби в об’єктах зі зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.
  • Наявність вільних земельних ділянок. Більшість ділянок сполучені з дорогами з асфальтним покриттям, поблизу деяких ділянок пролягають залізничні колії. До більшості ділянок є доступ до мереж електропостачання, газопостачання і водовідведення з можливістю підключення. Водопостачання відсутнє, проте є можливість облаштування свердловини.
  • Наявність сировини. На території Красненської громади 15 юридичних осіб та понад 40 фізичних осіб-підприємців працює у галузі сільського господарства та виробництва продуктів харчування.
  • Екосистема. Громада є привабливою для сільськогосподарських та переробних підприємств. У громаді вже функціонує 4 елеваторні комплекси. ПрАТ «Красненський комбінат хлібопродуктів» планує у 2022 році розпочати будівництво 3 черги елеваторних комплексів. У 2021 році розпочалося будівництво молокозаводу компанії «Набіл». Компанія інвестує у будівництво 10 млн грн. • Зручна логістика. Громада має зручне транспортне розташування: до обласного центру м. Львів – 45 км, до районного центру м. Золочів – 30 км, до м. Тернополя – 90 км. Територією громади прокладені 2 гілки залізничних колій та автомобільна дорога державного значення Т-14-25, яка з’єднує громаду з двома важливими шляхопроводами, що прокладені до кордонів з країнами Європейського Союзу: автомобільною дорогою міжнародного значення М-06 Київ – Чоп та автомобільною дорогою міжнародного значення М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська.
  • Залізнична станція для транспортування вантажів. У смт Красне розташована велика сортувальна залізнична станція на перетині двох напрямків: Львів – Здолбунів та Львів – Тернопіль.

Інвестиційні проекти у кейсі:

  • Об’єкти 1-8.

Фермерські господарства

Опис бізнес-кейсу:

    У середньому, жителі Львівської області споживають майже вдвічі менше фруктів та ягід, ніж передбачено рекомендованою нормою. Однією з причин є те, що виробництво забезпечує споживчу потребу області менше, ніж на 50%. Водночас щорічно зростає попит на продукти здорового харчування та органічну сільськогосподарську продукцію. Тому існує бізнес-кейс створення фермерських господарств, які займалися б вирощуванням плодових, ягідних та овочевих культур, в тому числі органічних.

Факторами доцільності є:

 

  • Близько до великих ринків збуту продукції (Львів і Тернопіль). У Львові функціонує найбільший в Західній Україні оптовий ринок сільськогосподарської продукції «Шувар». У Львові та Тернополі є велика мережа оптових та роздрібних ринків, багато торговельних об’єктів та закладів сфери HORECA.
  • Транспортна доступність великих ринків збуту. Продукцію зручно транспортувати 2 шляхами: 1. Залізницею – у Красному розташована вантажна залізнична станція на перетині двох напрямків: Львів – Тернопіль та Львів – Здолбунів. 2. Автомобільним транспортом – територією громади прокладена автомобільна дорога державного значення Т-14-25, яка з’єднана із 2 автомобільними дорогами міжнародного значення: М-06 Київ – Чоп і М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська. Дороги у хорошому стані.
  • Люди та культура праці. У громаді є потенціал для набору людей на роботу у фермерських господарствах, – є досвід праці у сільському господарстві, в тому числі за кордоном, та значне приховане безробіття. Багато мешканців працює за межами громади – у Львові та Золочеві. Загалом, понад 12 тис. мешканців (70% від загальної кількості) – це люди працездатного віку, яких можна залучати на роботу.
  • Наявність земельних ділянок. Майже 55% площі Красненської громади – рілля. У громаді наявні вільні земельні ділянки комунальної власності та невикористовувані землі приватної власності (в середньому до 10 га), які можуть використовуватися фермерськими господарствами.
  • Екосистема. Одним із основних видів економічної діяльності у громаді є сільське господарство. У цій галузі працює 15 юридичних осіб (27% від загальної кількості) та понад 40 фізичних осібпідприємців (12% від загальної кількості).
  • Наявність програм підтримки фермерських господарств:
    ​​​​   1. Державна програма програма фінансової підтримки фермерських господарств передбачає надання: безповоротної фінансової підтримки новоствореним господарствам, фінансової підтримки для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг, поворотної фінансової підтримки на придбання техніки, будівництва та реконструкції приміщень, закупівлі насаджень та ін.
       2. Програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області передбачає надання: часткової компенсації відсотків за кредитами, надання поворотної фінансової підтримки на реалізацію бізнес-планів, безповоротної фінансової підтримки для виробників органічних продуктів та ін.

---


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь