A A A K K K
для людей із порушенням зору
Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

Про громаду

Красненська територіальна громада

    Красненська селищна територіальна громада Золочівського району Львівської області утворена у 2020 році внаслідок Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року "Про утворення та ліквідацію районів" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року №718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області», на базі територій Красненської селищної та Андріївської, Балучинської, Бортківської, Задвір’янської, Куткірської, Полтв’янської, Сторонибабської та Утішківської сільських рад.   До складу Красненської територіальної громади входять одне селище міського типу  Красне, яке являється центром громади, та 17 сіл: Балучин, Безброди, Богданівка, Бортків, Задвір’я, Куткір, Мала Вільшанка, Мармузовичі, Острів,  Острівчик-Пильний,  Петричі, Полоничі, Полтва, Русилів, Скнилів, Сторонибаби та Утішків. 
        Центр громади селище Красне знаходиться в західній частині Золочівського району Львівської області за 24 км. від районного центру і за 44 км. від обласного. Розташоване  на берегах річки Гологірки (басейн Західного Бугу), яка протікає з південного сходу на північний захід по Красненсько - Вільшанецькій рівнині, що входить до складу зони Малого Полісся та впадає у річку Полтва. Географічні координати селища: 49   55’ північної широти і 24   38’ східної довготи. Віддаль до найближчого Чорного моря близько 600 км (у районі Одеси), а до державного кордону з Польщею (у районі міста Белз) – 70 км.
   Зі сходу на північний захід територіальної громади протікає річка Західний Буг, а з південного заходу на північ протікає річка Полтва, яка уже на території сусідньої Буської громади впадає у Західний Буг. 
   Красне та відповідно територіальна громада займає досить вигідне географічне положення. Це пояснюється тим, що через селище та 5 сіл громади проходить головна електрифікована залізнична магістраль, котра з’єднує Львів з іншими містами України, а також із сусідніми державами (Польщею – у напрямку на захід; Словаччиною та Угорщиною – у напрямку на південний захід; країнами Балтії, Росією та Білоруссю– у напрямку на північ і схід). Шосейні дороги з’єднують з районним центром та центрами сусідніх територіальних громад: Золочів, Буськ, Глиняни, Перемишляни...
        Клімат помірно - континентальний, з теплим вологим літом і м’якою хмарною зимою з частими відлигами. 
     Орган управління Красненська селищна рада Золочівського району Львівської області.
    Населення громади близько 18 тис. осіб. Територія займає площу 214,3 км².
    Красненська селищна територіальна громада межує з Золочівською громадою (на сході, північному сході,  південному сході та півдні), Буською громадою Золочівського району (на півночі, північному заході та північному сході), Глинянською громадою  Золочівського району (на півдні та південному заході) та Новояричівською громадою Львівського району (на заході та північному заході).

Фото без опису

    На території громади функціонують 6 закладів дошкільної освіти, 13 закладів загальної середньої освіти, ДЮСШ «Авангард», КНП «Красненська міська лікарня», 4 амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, 11 фельдшерсько-акушерських пунктів, 16 Народних домів, 16 бібліотек, комунальне підприємство «Красненське СКП», комунальна установа «Місцева пожежна охорона». 
    Промисловість територіальної громади представлена насамперед переробними підприємствами. Основна галузь – харчова. Основні підприємства: Сторонибабський спиртовий завод (ДП Укрспирт), ПрАТ «Красненський КХП», ТзОВ «Бусол», СТ «Капелька», ТзОВ «Західний Буг», ПП «Краснебрук», ПП «ТЕРРА-ПАК, ВТК ПП «ПОЛІЕКСТРУЖЕН», приватні підприємства з виготовлення надмогильних пам’ятників та інші..
 Hа території громади утворено 2 старостинських округи: Задвір’янський старостинський округ №1 з центром в с.Задвір’я, що складається із сіл:  Полоничі, Богданівка, Полтва та Мармузовицький старостинський округ №2 з центром в с. Мармузовичі, що складається із сіл: Мала Вільшанка, Бортків, Скнилів. Селами, які не входять до старостинських округів опікуються діловоди та спеціалісти селищної ради. 
   Можливостями взаємовигідної співпраці з Красненською громадою є економічний, культурний та кадровий потенціал в різних галузях, вигідне розташування, транспортні шляхи, близькість до кордону з Європейським союзом та бажання громади залучати нових інвесторів і налагоджувати дружні зв’язки з усіма бажаючими співпрацювати з селищною територіальною громадою.

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь