Порядок доступу до публічної інформації

до розпорядженням голови
Красненської селищної ради
від _3_ червня 2021 р. №_141_

доступу до публічної інформації,
розпорядником якої є
Золочівського району Львівської області

1.    Встановити, що публічна  інформація  -  це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких  носіях  інформація,  що  була отримана  або  створена  в  процесі  виконання  Красненською селищною радою Золочівського району Львівської області своїх обов'язків,  передбачених чинним законодавством України, або  яка  знаходиться  у  її володінні.

Публічна   інформація   є   відкритою,   окрім    випадків, встановлених законом.

Доступ до публічної інформації забезпечується шляхом:

1) оприлюднення інформації в офіційних друкованих виданнях;

2) на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет;

3) на інформаційних стендах;

4) будь-яким іншим способом.

1. Надання інформації за запитами на інформацію:
    1.     Запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
    2.     Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, електронною поштою) на вибір запитувача.
    3.     Запитувач має право звернутися до селищної ради із  запитом  на інформацію  незалежно  від  того,  стосується  ця інформація  його  особисто  чи  ні,  без пояснення причини подання запиту.
    4.    Письмовий запит подається в довільній формі.
    5.   Запит на інформацію має містити:
  1.   ім'я (найменування) запитувача,  поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
  2.    загальний опис інформації або  вид,  назву,  реквізити  чи зміст  документа,  щодо  якого зроблено запит,  якщо запитувачу це відомо;
  3. підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
    1.     З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на  інформацію  особа  може  подавати  запит   шляхом   заповнення  форм  запитів  на  інформацію, затверджених розпорядженням голови, які  можна отримати у особи, відповідальної за організацію доступу запитувачів до публічної інформації в селищній раді та на  офіційному  веб-сайті  ради (додатки 3-5 до розпорядження).
    2.      У разі якщо  з  поважних  причин  (інвалідність,  обмежені фізичні  можливості  тощо)  особа  не може подати письмовий запит, його  має  допомогти оформити  відповідальна  посадова особа,  обов’язково зазначивши в запиті своє ім'я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.
    3.     Розпорядник інформації має надати відповідь  на  запит  на публічну інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, або в інші, встановлені Законом «Про доступ до публічної інформації» строки.
    4.     Запити, оформлені неналежним чином (без зазначення прізвища, ім’я особи, адреси або інших вимог, встановлених ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації»), не розглядаються.
    5.    Згідно з резолюцією, виконавець надає відповідну інформацію або готує проект відповіді. Після підписання відповідь належно реєструється  і надсилається адресату.
    6.    Якщо запит на публічну інформацію стосується причин вказаних в частині 2 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідь надається не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
    7.    Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
    8.     У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, селищна рада може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження, про що повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
    9.      У разі, коли  селищна рада, відповідно до компетенції, визначеної чинним законодавством України, не володіє інформацією, стосовно якої зроблено запит, або порушено інші вимоги, зазначені у ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», вона відмовляє в задоволенні запиту на інформацію, про що заявник повідомляється письмово.
    10.     Якщо відомо, хто володіє або має володіти запитуваною інформацією, про це повідомляється запитувача, а запит переадресовується відповідній структурі разом із супровідним листом.
    11.    Інформація на запит надається безкоштовно.
    12.      У разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2011р. №740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію» на підставі ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
    13.       Публічною інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація, таємна інформація, службова інформація, надання якої відбувається відповідно до ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
  4.  Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника органу, або суду, як це передбачено ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
  5.   Запит на інформацію можна подати: В письмовій формі  - на поштову адресу: 80560, вул.. Івана Франка 2/а, смт. Красне, Золочівський р-н,  Львівська область, Красненська селищна рада Золочівського району Львівської області.

Електронною поштою - mail@krasne-rada.gov.ua  (з поміткою "Запит на публічну інформацію").

Секретар виконавчого комітету                                                             Богдан  Глова