Вшанували пам’ять загиблих під Задвір’ям

Дата: 20.08.2022 17:57

Фото без описуСелищний голова Роман Фурда на запрошення Польського Товариства охорони військових могил у Львові взяв участь в сьогоднішніх урочистостях, які відбулись біля військових поховань полеглих добровольців, які загинули в бою проти радянської кінної армії Будьонного поблизу с. Задвір’я.

??У заході також взяли участь представники польської делегації, Генконсулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкєвіч, представник Міністерства закордонних справ України у Львові Андрій Грушко, заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко, начальник Золочівської районної військової адміністрації Василь Маркевич, староста Едуард Марціняк та інші.

Фото без опису??102 роки тому, 17 серпня 1920 року, тут поблизу села Задвір’я відбулася одна з найважливіших битв польсько-більшовицької війни, відома як «польські Фермопіли». Зійшлися силами більшовицьке та польське військо, у складі якого окрім поляків воювали українці та євреї. Вони завзято оборонялися. Завдяки цьому дводенному спротиву був зупинений наступ більшовиків на Львів, тоді, коли точилися запеклі бої за Варшаву будьонівцям необхідне було підкріплення. Усіх полеглих поховали біля залізниці там, де згодом їм була насипана могила-пам’ятник.

Фото без опису????Під час вшанування пам'яті загиблих прозвучали Гімн України та Польщі. Згодом представники двох делегацій здійснили покладання квітів до пам’ятника загиблим.