Правила використання газобалонного обладнання та пічного опалення

Дата: 12.12.2022 16:26

Фото без описуУ зв’язку з нестабільною ситуацією щодо постачання електроенергії на сьогоднішній день можливе збільшення випадків виникнення пожеж та нещасних випадків через використання газобалонного обладнання та несправного пічного опалення.

Красненська селищна рада нагадує вам правила використання газобалонного обладнання та пічного опалення.

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та використання газобалонного обладнання у багатоповерхових будинках - досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приладів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правила експлуатації чи невиконанні інструкцій.

Небезпека використання газобалонного обладнання у багатоповерхових будинках та небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожне газове обладнання та піч – це джерело вогню. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини недотримання правил пожежної безпеки, встановлення газобалонного обладнання в неустановлених для цього місцях, перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Використання газобалонного обладнання у багатоповерхових та індивідуальних житлових будинках суворо заборонено.

Під час експлуатації пічного опалення НЕОБХІДНО:

1) перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці;

2) відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;

3) біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м;

4) усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

5) печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм;

6) золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

При користуванні печами ЗАБОРОНЕНО:

– розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;

– використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки;

– здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

– виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель;

– зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

– використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

– влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;

– прокладати димоходи (борови) опалювальних печей по горючих основах;

– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

– топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;

– доручати розпалювання печі та нагляд за нею дітям.

Багато людей не застосовує на практиці правила пожежної безпеки і згадує про них, коли вже нічого не можна виправити. Тому важливо пам’ятати, що пожежна безпека – це не результат, а постійний процес.

Пам’ятайте: дотримання правил безпеки життєдіяльності доступне кожному. Тож зробіть усе можливе, щоб зберегти життя та здоров’я своє та Ваших рідних і близьких!