Селищний голова Роман Фурда взяв участь у зустрічі з керівництвом Національної служби здоров’я України щодо розширення переліку препаратів програми «Доступні ліки»

Дата: 18.09.2023 15:11

Фото без описуУ приміщенні Львівської ОДА за участю представників НСЗУ, керівництва ОДА, відбулась зустріч з головами територіальних громади, в якій взяв участь селищний голова Роман Фурда.

Під час зустрічі обговорювалось питання налагодження важливості інформування засновників закладів охорони здоров'я (ЗОЗ), керівників, лікарів та пацієнтів щодо користування програмою «Доступні ліки»; обговорено аналітичні звіти НСЗУ як інструмент в формуванні ефективних управлінських рішень; впровадження Програми медичних гарантій, а також підняті питання щодо надання реабілітації у сфері охорони здоров’я в законтрактованих ЗОЗ та окреслено можливості покращення послуг реабілітації.

Фото без описуВарто зазначити, що за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:

- серцево-судинних захворювань;

- діабету 2 типу;

- цукрового та нецукрового діабету;

- бронхіальної астми;

- епілепсії;

- розладів психіки та поведінки;

- хронічного обструктивного захворювання легенів;

- хвороби Паркінсона;

- імуносупресивні препарати;

- тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові;

- знеболювальні для паліативних хворих.

Щоб почати отримувати «Доступні ліки», необхідно звернутися до відповідного лікаря:

- у разі серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми – до сімейного лікаря, терапевта або педіатра;

- для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра;

- лікування епілепсії – до психіатра або невролога;

- для лікування нецукрового або інсулінозалежного діабету – до ендокринолога;

- при хворобі Паркінсона – до невролога;

- для отримання опіоїдних анальгетиків – до сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Пацієнти можуть отримати «Доступні ліки» в будь-якому населеному пункті, де є аптека чи аптечний пункт, які беруть участь у програмі реімбурсації. Такі аптеки мають на дверях наліпку «Тут є «Доступні ліки» або «+Інсулін» та розташовані в містах та селах. Знайти найближчу аптеку в селі або в місті можна на електронній мапі НСЗУ http://surl.li/battz .

Загалом понад 14000 аптек уклали договір з НСЗУ та беруть участь у програмі реімбурсації. Перелік ліків, які входять у програму, можна знайти за посиланням: http://surl.li/lfxon

З 1 квітня 2019 року Національна служба здоров'я України адмініструє програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки» і напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за рецептом.