Засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству

Дата: 28.11.2023 17:41

Фото без описуСьогодні, 28 листопада 2023 року відбулося засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми Красненської селищної ради

У засіданні взяли участь представники виконавчих органів селищної ради, Національної поліції, медицини, центру зайнятості та соціальних служб, які займаються питаннями сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

На засіданні Координаційної ради було розглянуто два питання, а саме:

1. Про затвердження плану заходів щодо проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 28 листопада по 10 грудня 2023 року на території Красненської територіальної громади;
  2. Про затвердження плану заходів з запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми на території Красненської територіальної громади на 2024 рік.

Фото без описуНачальником відділу соціального захисту населення Романом Антонишином було повідомлено, що 25 листопада до 10 грудня проходить щорічна акція «16 днів проти насильства» основною метою акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Період проведення акції охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

В ході засідання Координаційної ради начальником, Романом Антонишином було наголошено на особливій увазі щодо проведення заходів суб’єктами взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Красненської територіальної громади серед учнів начальних закладів громади та у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Завершуючи роботу Координаційної ради, Роман Антонишин зосередив увагу всіх учасників засідання на планах роботи в цьому напрямку у 2024 році, про що розроблено відповідний проект рішення.