Солотва Петро Богданович

Дата і рік народження: 21 липня 1992 року, с.Скнилів

Звання: солдат

Посада:

Дата і місце загибелі: 24 березня 2023 року, н.п.Ньо-Йорк (Донецька область)

Місце поховання: м.Львів.

Навчався у Скнилівському закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.

Здобував професійно-технічну освіту у Золочівському професійному ліцеї.

Після завершення навчання протягом 2010-2012 років проходив військову службу у Військово-Морських Силах у Севастополі.

У 2014 році виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції у лавах 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Після повернення до цивільного життя працював у будівельній сфері.

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист Батьківщини від окупантів та боронив державу у складі тієї ж 24-ї бригади імені короля Данила.

Петро загинув в результаті влучання протитанкової керованої ракети.

У Петра Солотви залишилися батьки, дружина, двоє сестер та двоє братів.

27 квітня 2024 року  з ініціативи директора Народного дому с.Скнилів, сестри одного із загиблих Героїв Надії Гнип, у приміщенні закладу культури відкрито меморіальну дошку пам’яті полеглих захисників України с.Скнилів, які ціною власного життя захищали Україну від російських окупантів. На меморіальній дошці розміщено чотири портрети Захисників України, серед них – Петра Солотви.

Нагороди:

• Орден «Хрест Героя» (посмертно).
  • Указом Президента України №743/2023 “Про відзначення державними нагородами України” від 8 листопада 2023 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня Солотву Петра Богдановича (посмертно) — старшого солдата.
  • Відзнака "Почесний Захисник України з Красненської громади" (посмертно).