Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

У селі Сторонибаби відбулися Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Михаїл Колтун

Дата: 23.07.2023 17:35
Кількість переглядів: 161

Фото без описуСьогодні у церкві Введення у храм Пресвятої Богородиці у селі Сторонибаби було дуже людно. Тут зустрічали Преосвященого Владику Михаїла Колтуна Єпарха Сокальсько-Жовківського. Його щиро вітали настоятель храму о.Олег Макар, священослужителі УГКЦ на парафії, жителі села та гості свята, які зібрались у цей день чисельною громадою.

Далі у храмі відбулась Архієрейська Літургія, яку очолив Владика Михаїл Колтун. Присутні молились за мир в Україні, просили зцілення від недуг та розради в печалі.

Фото без описуПісля проведення Служби з вітальними словами до духовенства звернувся секретар виконавчого комітету селищної ради Богдан Глова. Він вручив від Красненської селищної ради за підписом селищного голови Романа Фурди нагороди - грамоти Владиці Михаїлу з нагоди 30-річчя єпископської хіротонії та архиєрейського служіння в повіреній Йому єпархії та настоятелю церкви отцю Олегу Макару з нагоди 30-ліття священства.

Фото без описуБогдан Глова наголосив на допомозі, яку надавала Сокальсько-Жовківська єпархія Красненській територіальній громаді, зокрема після початку широкомасштабного вторгнення, коли багато людей зі Сходу та Півдня України тікаючи від війни опинились у Красненській громаді, саме ця єпархія, за сприяння Владики Михаїла, надала чимало продуктових наборів для внутрішньо-переміщених осіб Красненської ТГ.

Було також згадано і бійця Андрія Пастернака, якого в цей день хоронили в с.Задвір’я, а також наголошено, що потрібно молитись за те, щоб більше не було загиблих українських воїнів, які боронять нашу державу і цей похорон був останнім. Усі присутні у храмі священики молились за Україну.

Від громади села отець Олег передав Владиці вишиту мешканцями громади сорочку.

Зазначимо, що Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці у селі Сторонибаби побудована у 1890 році за кошти меценатів Казимира та Марії Обертинських. Споруджена церква із цегли і каменю у вигляді хреста, три купольна. Церковний розпис зроблений у 1899році невідомим художником. В храмі є два бічні престоли, з посвятою святому отцю Миколаю та Введення в храм Пречистої Діви Марії.

Першим священиком був о.Карп Вінтоняк, який обслуговував парафію до 1912 року. З 1912 по 1921рік парафією опікувались о.Григорій Амчук, о.Василь Гецько, о.Євген Чубатий. З 1921 по 1939 роки правив о.Вільгельм Белкот. З 1939 по 1941 рік о.Іван Палій. В 1942 році на парфію приступив о.Володимир Ваньо. У 1946 році з приходом радянської влади отця Володимири змусили перейти в лоно церкви Московського патріархату і церква завдяки цьому залишилась діючою. Обслуговував парафію о.Володимир до 1960 року. Його наступниками були отці Володимир Ступінський,о.Іван Качмар. З виходом із підпілля Української греко-католицької церкви у 1989 році громада села Сторонибаби реєструє греко-католицьку церкву і її наставником стає о.Михайло Гуньовський, який перебуває тут до 1993 року.

У 1993 році парафію ввірено нововисвяченому священику о.Олегу Макару, який до цього часу, уже 30 років опікується парафією.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь