До уваги платників!
Золочівська ДПІ нагадує, що відповідно до адміністративно-територіального устрою, визначеного постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» (зі змінами), вимог наказу ДПС України від 07.10.2024 № 747 «Про затвердження переліку державних податкових інспекцій», у зв’язку із зміною структури, у складі Золочівської ДПІ утворені сектори з обслуговування платників податків на територіях у межах району.
Послуги будуть надаватися за місцем реєстрації юридичної чи фізичної особи на територіях, які знаходяться за адресами:
1. Золочівська державна податкова інспекція
80700, Львівська обл., м. Золочів, вул. Бориса Возницького Героя України, 1.
2. Буський сектор обслуговування платників Золочівської ДПІ
80500, Львівська обл., м. Буськ, пл. 900 річчя Буська, 1.
3. Бродівський сектор обслуговування платників Золочівської ДПІ
80600, Львівська обл., м. Броди, вул. Залізнична, 21.
Режим роботи Центрів обслуговування платників (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг):
понеділок-п’ятниця: з 8 год. 30 хв. до 17 год. 00 хв.;
обідня перерва: з 12 год. 30 хв. до 13 год. 00 хв.;
субота, неділя: вихідні дні.
Мінімальне податкове зобов’язання – хто сплачує
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що платником мінімального податкового зобов’язання (далі-МПЗ) є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (пп. 162.1.1 прим. 1 п. 162.1 ст. 162 ПКУ).
Мінімальне податкове зобов’язання (далі - МПЗ) - це мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п.14.1.114 прим.2 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Тобто, платниками МПЗ – є власники, земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які обробляють земельні ділянки самостійно та офіційно не здали їх в оренду.
• Податкове зобов’язання сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
• Платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних.
Також, інформацію щодо нарахованих сум МПЗ можна одержати в електронному кабінеті.
Крім того, копії податкових повідомлень-рішень (далі – ППР) з розрахунком суми МПЗ передані до органів місцевого самоврядування.
Громадяни, які не отримали ППР можуть звернутись до територіальних громад за місцем проживання, з метою отримання суми та реквізитів для сплати.
Ви запитували – ми відповідаємо
В Буському секторі обслуговування платників Золочівської ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань оподаткування підприємців та новацій податкового законодавства, за участі завідувача сектору Галини Гілевич.
Під час спілкування з додзвонювачами роз’яснено порядок державної реєстрації підприємців, вибір системи оподаткування, застосування касових апаратів. Крім цього платникам запропоновано скористатися застосунком «Моя податкова». Зокрема, у розділі «Мої дані» застосунку можна отримати інформацію про: адресу реєстрації та фактичне місце проживання, об’єкти оподаткування, обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР), стан розрахунків з бюджетом. У розділі «Послуги» доступно: направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів, подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки.
Також платників проінформовано про основні норми Закону України № 3813-ІХ, як долучитися до проєкту ДПС «Територія високого рівня податкової довіри» та скористатися його перевагами тощо.
Які переваги для платників податків на період їх включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства?
Законом від 18 червня 2024 року № 3813-ІХ у Податковому кодексі вводиться нова «перехідна» норма – п.п. 69.41 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу, якою встановлюються особливості адміністрування податків «платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства». Ця норма визначає переваги (преференції) для платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, умовам (критеріям) яких має відповідати платник, щоб потрапити до Переліку платників, та порядок включення / виключення платника до/з цього Переліку.
На період включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства для суб’єктів господарювання встановлено такі переваги:
1.Мораторій на деякі види документальних перевірок.
2.Строк проведення камеральної та документальної перевірок платника податку, зазначених у п. 200.10 і 200.11 ПКУ, становить 5 та 10 робочих днів відповідно. Тобто строк зменшився з 20 та 40 календарних днів, що є позитивним для платників ПДВ.
3. Індивідуальні податкові консультації надаються платнику податків виключно ДПС України протягом 15 календарних днів, що настають за днем отримання ним звернення, без можливості продовження строку його розгляду.
4. Закріплення за платником податків посадової особи територіального органу ДПС, відповідальної за взаємодію з платником податків (комплаєнс-менеджера).
5. Отримання платником податків на свій запит у п’ятиденний строк відомостей про наявну в органі ДПС податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики в діяльності такого платника податків, а також консультацій щодо усунення таких ризиків.
Користуйтесь сервісами ДПС - отримуйте відомості про доходи у смартфоні
Фахівці податкової служби звертають увагу громадян, що отримати відомості про доходи просто і зручно за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова».
Завантажуйте в App Store/Google Play мобільний застосунок «Моя податкова», ідентифікуйтеся онлайн з використанням КЕП або хмарного підпису.
У розділі «Послуги» обирайте «Отримати відомості про суми виплачених доходів», вкажіть необхідний період та отримайте результат за 5 хвилин.
Крім того нагадуємо, що швидко отримати відомості про доходи можна у меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету.
Ознайомитись з презентаційними матеріалами можна за посиланням https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/prezentatsiyni-materiali/743998.html
Комплаєнс-підтримка для ведення успішного та чесного бізнесу
Комплаєнс-підтримка, згідно з нормами Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-ІХ – це новий дієвий та зручний інструмент розвитку партнерства бізнесу та держави, покликаний допомогти платнику у прийнятті ефективних управлінських рішень та виключити ризики порушення податкового законодавства. Про це зазначила завідувач Буського сектору обслуговування платників Золочівської ДПІ Галина Гілевич в коментарях для ЗМІ.
Законом № 3813-IX визначено порядок розрахунку критеріїв для включення платників до переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Платники, які увійдуть до відповідного Переліку, отримуватимуть низку переваг у податковому адмініструванні на час воєнного стану. Для таких СГД спрощується механізм взаємодії з податковою службою, оскільки за кожним з них буде закріплений комплаєнс-менеджер з метою підвищення якості обслуговування. Також для них передбачено мораторій на проведення документальних перевірок, окрім деяких їх видів, скорочення строків камеральних та документальних перевірок при отриманні бюджетного відшкодування, строків надання індивідуальних податкових консультацій тощо.
Комплаєнс-менеджер зможе надати відповіді на будь-які запитання щодо застосування податкового законодавства, аналізувати фінансову діяльність підприємств для виявлення потенційних податкових ризиків, розробляти стратегії для мінімізації існуючих податкових ризиків, нагадувати про терміни сплати податків і подання звітності, допомогти в розробці оптимальних персоналізованих рішень щодо податкового планування. Способи комунікації платника з комплаєнс-менеджером: телефонний зв’язок, відеоконференція, електронна пошта, Електронний кабінет платника, послуги контакт-центру ДПС.
Довідково: з метою покращення сервісів для платників податків ДПС створено окремий субсайт «Територія високого рівня податкової довіри». Законом № 3813 передбачено щоквартальне формування Державною податковою службою України Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та оприлюднення цього переліку на вебпорталі ДПС.
Про основні види податкових ризиків
Золочівська ДПІ нагадує, що 31.07.2024 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25.07.2024 № 854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі».
Документом затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками). Документом визначено, що основними видами податкових ризиків є:
- ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;
- ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;
- ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;
- ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).
Ознайомитись із Постановою № 854 можна за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/sistema-upravlinnya-podatkovimi-rizikami/normativno-pravovi-akti/79121.html
Золочівська ДПІ