До уваги юридичних осіб - платників єдиного податку!
Золочівська ДПІ інформує, що 01 січня 2025 року набрав чинності Закон України від 04.12.2024 № 4113-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» зі змінами, окрім змін до пункту 161 і 25 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, які застосовуються з дня набрання чинності Законом від 10.10.2024 № 4015-ІХ (01 грудня 2024 року).
Законом № 4113 внесено зміни до пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, якими передбачено, що військовий збір, зокрема, для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи, встановлюється у розмірі 1 відсоток від доходу, визначеного згідно із статтею 292 Кодексу, з 1 січня 2025 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.
Тобто, платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) вперше будуть відображати суми військового збору у складі податкової декларації платника єдиного податку за І квартал 2025 року. Сплачуються суми військового збору зазначеними платниками протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за І квартал 2025 року.
Для сплати відкрито бюджетний рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 11011800 «Військовий збір, що підлягає сплаті юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (ІІІ група)». Реквізити рахунків розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Львівській області вебпорталу ДПС за адресою: https://lv.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv .
Щодо змін у справлянні військового збору підприємцями – «єдинниками»
Золочівська ДПІ інформує, що з 1 грудня 2024 року набрав чинності Закон України від 10.10.2024 № 4015-ІХ, яким внесено зміни до Податкового кодексу, та визначено ФОП – платників єдиного податку платниками військового збору. Законом України від 04.12.2024 № 4113-ІХ уточнено порядок сплати військового збору окремими платниками збору. Зокрема військовий збір для ФОП – платників єдиного податку (крім електронних резидентів (е-резидентів) встановлюється з 1 січня 2025 року по 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан.
Ставка військового збору для ФОП – платників єдиного податку:
першої, другої та четвертої груп – 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць (у 2025 році – 800,0 грн);
третьої групи – 1% від доходу, визначеного згідно зі ст. 292 ПКУ.
ФОП – платники єдиного податку першої, другої та четвертої груп сплачують військовий збір шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники можуть здійснити сплату військового збору авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для таких платників військового збору здійснюється контролюючими органами.
ФОП – платники єдиного податку третьої групи сплачують військовий збір протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал.
ФОП – платники єдиного податку відображають суми військового збору (у т. ч. щомісячні авансові внески військового збору) у складі податкової декларації платника єдиного податку.
Для сплати відкрито бюджетний рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 11011700 «Військовий збір, що підлягає сплаті фізичними особами – підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування». Реквізити рахунків розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Львівській області вебпорталу ДПС за адресою: https://lv.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv .
Зустріч в Буській міській раді: щодо новацій податкового законодавства
Нещодавно в Буській міській раді відбулась зустріч завідувача Буського сектору обслуговування платників Золочівської ДПІ Галини Гілевич з головою міської ради Ростиславом Сліпцем та суб`єктами господарювання щодо актуальних питань оподаткування, про зміну ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників тощо.
В ході заходу обговорювалось питання повноти, своєчасності сплати податкових платежів до бюджету та новацій законодавства. Проінформовано про актуальні зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 10.10.2924 N4015-ІХ, в частині запровадження військового збору. Зазначено категорію платників, ставки податку та терміни сплати. Також доведено інформацію щодо нових ДПІ обслуговування платників у Львівській області, зокрема, з 01.01.2025 платники податків Буської ДПІ переведені на обслуговування до Золочівської ДПІ (1319). Для отримання адміністративних послуг платники податків можуть звертатися у Буський сектор обслуговування платників Золочівської ДПІ, або у будь-який Центр обслуговування платників територіальних органів ДПС, незалежно від місця реєстрації. Дані про ДПІ за основним та неосновним місцем обліку можна переглянути в Електронному кабінеті платника податку: «Дані про взяття на облік платників податку» у відкритій частині; «Реєстраційні дані» меню «Облікові дані платника» в приватній частині.
Крім цього, проінформовано про розпочату щорічну кампанію декларування, за якою окремі категорії осіб зобов'язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Щодо термінів подання фізичною особою податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) рік та сплати задекларованої нею суму податкових зобов’язань
Відповідно до п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній Декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 розд. IV ПКУ).
Згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій Декларації.
EU4PFM продовжує підтримувати ДПС у впровадженні інноваційних цифрових технологій
Золочівська ДПІ інформує, що ДПС України впровадила прогресивне ІТ-рішення, що посилить аналітичні можливості, які покращують управління податковими ризиками, та дозволить:
аналізувати дані РРО/ПРРО;
своєчасно ідентифікувати податкові ризики та ефективно ними управляти;
підвищити ефективність ризик-орієнтованого підходу, а саме — відбирати для податкових перевірок лише ті підприємства, щодо яких виявлено ймовірні ризики.
Впровадження модернізованої ІТ-системи сприятиме детінізації готівкових розрахунків, підвищенню справедливості та рівних умов для бізнесу, що є передумовою для забезпечення стабільних податкових надходжень до бюджету.
EU4PFM продовжує підтримувати ДПС у впровадженні інноваційних цифрових технологій, що мінімізують вплив людського фактору і забезпечують прозорість та застосування єдиних підходів під час здійснення податкового контролю.
Актуальні питання звітування роз’яснили податківці Золочівщини
Днями фахівцями Золочівської ДПІ проведено практикуми щодо подання річної звітності та декларування доходів громадян.
Суб`єктам господарювання роз’яснено особливості заповнення податкових декларацій. Наголошено на ставках податку та граничних обсягах доходу для підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, на розмірі мінімальної зарплати, сплаті єдиного внеску, застосуванні касових апаратів. Зокрема, у 2025 році розмір доходу не повинен перевищувати такі суми для: першої групи – 1 336 000 грн; другої – 6 672 000 грн; третьої – 9 336 000 гривень, про обов’язкову сплату «єдинщиками» військового збору, про розпочату кампанію декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2024 року.
Також проінформовано, що у зв’язку з реорганізацією ДПІ, відповідно до наказу ДПС України від 07.10.2024 № 747 «Про затвердження переліку державних податкових інспекцій», з 01.01.2025 буде проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників. Дані про ДПІ за основним та неосновним місцем обліку можна переглянути в Електронному кабінеті платника податку:
- «Дані про взяття на облік платників податку» у відкритій частині;
- «Реєстраційні дані» меню «Облікові дані платника» в приватній частині.
Платникам запропоновано скористатись Електронним кабінетом щодо подання річної звітності.
Крім цього, під час проведених заходів податківці виокремлюють питання новацій у податковому законодавстві щодо основних аспектів Національної стратегії доходів до 2030 року, адже саме цей документ в значній мірі регулюватиме підприємницьку діяльність на наступні роки та зупиняються на аспектах проєкту ДПС «Територія високого рівня податкової довіри».
Cучасні практики управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)
Мінімізація податкового ризику включає як проактивні (сприятливі), так і реактивні (коригувальні) заходи реагування на такий ризик. Це зазначено у Порядку реєстрації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі, затвердженого Постановою Кабміну України від 25.07. 2024 №854. Про це зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Микола Никитюк.
Проактивними заходами є сприятливі заходи впливу (способи реагування), спрямовані на допомогу платникам податків у розумінні та виконанні своїх податкових обов’язків. Ці методи впливу (або профілактичні методи) реалізуються шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників.
Реактивні заходи – це коригувальні заходи впливу (способи реагування), які є примусовими діями, спрямованими на мінімізацію попередніх випадків і запобігання майбутнім випадкам недотримання податкових обов’язків щодо реєстрації, подання звітності, декларування та сплати зобов’язань платниками податків. Такі заходи повинні включати широкий спектр заходів із здійснення податкового контролю та погашення податкового боргу.
Заходи впливу (способи реагування) на податкові ризики податкова здійснює за наявності підстав, у межах та спосіб, що визначені Податковим кодексом України та іншими актами законодавства.
У 2024 році платники Львівщини спрямували до бюджетів усіх рівнів майже 27,5 млрд гривень
У Головному управлінні ДПС у Львівській області інформують, що впродовж січня – грудня 2024 року надходження до загального бюджету податку на доходи фізичних осіб становили 27 432,2 млн гривень.
Зокрема, до державного бюджету за минулий рік платники Львівщини перерахували 8 414,6 млн гривень ПДФО. Це на 35,4% або на 2 199,3 млн грн більше у порівнянні зі січнем-груднем 2023 року.
Надходження до місцевих бюджетів краю податку на доходи фізичних осіб становили 19 017,6 млн гривень. У тому числі у грудні 2024 року надходження по ПДФО склали 2 167,6 млн гривень, що на 439,6 млн грн або на 25,4% більше, ніж у грудні 2023 року.
Золочівська ДПІ