СТЕЦИШИН Ярослав Петрович
Народився 13 лютого 1959 року в селищі Красне Буського району. Працював учителем та заступником директора Красненської ЗОСШ №1.
Ярослав Петрович був активним громадським діячем, краєзнавцем. Він - автор історичних нарисів «Історія Красного» та «Історія села Соколя», співавтор краєзнавчого посібника «Бузеччина». «Саме любов до рідного краю спонукала мене до пошуків та опрацювання тих писемних архівних матеріалів, які допомогли написати історію Красного від найдавніших часів до наших днів. Історію ХХ ст. значно доповнили спогади старожилів про події, які вони пережили разом зі своїми односельчанами», - пише він у своїй книзі «Історія Красного». Впродовж багатьох років Ярослав Стецишин виношував ідею створення в рідному селищі історико – краєзнавчого музею, оскільки Красне має багату історію та щедре на відомих людей. Отож працював, не покладаючи рук. Йому вдалося зібрати цікаву інформацію та фактичний матеріал про видатного галицького видавця та мецената Івана Тиктора, а також близько 600 експонатів, присвячених Головнокомандувачу УПА Василю Куку, спогади про нього місцевих жителів, фотодокументи та речі, пов’язані з діяльністю УГА та УПА, членів ОУН та вояків УПА, які народилися в Красному. Мрія Ярослава Стецишина здійснилася у 2012 році – у центрі селища облаштовано єдиний соціально – культурний комплекс, в якому розташувалися історико – краєзнавчий музей та бібліотека ім.І.Тиктора. Ярослав Стецишин став директором цього музею на громадських засадах.
Окрім цього, Ярослав Стецишин є автором історико – краєзнавчого музею в школі села Соколя. Провів зі школярами понад 70 туристичних походів по рідному краю. Бо, щоби «по – справжньому любити рідний край, треба його добре знати, - любив казати він.- Це знання не лише підносить і звеличує людину, розширює її світогляд, але є своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколінням нинішнім і прийдешніми».
Помер Ярослав Петрович від важкої хвороби 6 вересня 2020 року. Похований в рідному селищі.