Автоцивілка для ветеранів та ветеранок: Страховий поліс буде коштувати 0 грн, держава компенсує витрати
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №12295-д, що передбачає повну компенсацію вартості обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) для ветеранів війни. Документ підтримали 285 народних депутатів.
Проєкт закону напрацьований спільно з народними депутатами України на основі підготовленого акту Мінветеранів.
Згідно з нововведеннями, з 1 січня 2025 року учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які особисто керують власними транспортними засобами, матимуть право на оформлення автоцивілки абсолютно безкоштовно. Половину вартості полісу покриватиме страхова компанія, а іншу половину — держава з бюджету.
Що це означає:
-
За страховий поліс ветерани війни сплачуватимуть фактично 0 грн. Половину вартості, як і зараз, покриватиме страхова компанія, а іншу половину – держава з бюджету;
-
Договір страхування буде обов’язковим, але зі 100% компенсацією витрат;
-
Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які з 1 січня 2025 року вже придбали автоцивілку, отримають компенсацію 50% вартості полісу;
-
У разі порушення умов (неособисте керування авто, неправдиві дані) право на компенсацію буде втрачено.
-
Компенсація – лише за одне авто.
Умови програми:
-
Авто має бути у власності та під особистим керуванням ветерана війни
-
Об’єм двигуна — до 2500 см³ або потужність електродвигуна — до 100 кВт
-
Транспорт не використовується для комерційних перевезень
“Ухвалений закон — це визнання важливості підтримки наших Захисників і Захисниць. Вони захищали і продовжують захищати нашу країну на фронті, а після їх повернення держава має відповідати взаємністю через турботу та створення можливостей. Ми вдячні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики та всім народним депутатам за розуміння й підтримку”, – зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Після цього Кабінет Міністрів протягом трьох місяців має затвердити Порядок і умови компенсації, забезпечити цифрову інтеграцію між державними реєстрами та привести відповідні акти у відповідність із Законом.