Красненська громада вшанувала пам’ять жертв Голодоморів

Дата: 26.11.2022 18:05

Тема історичної пам’яті із кривавими сторінками надзвичайно болюча для усіх нас. ХХ століття стало для українців важким випробуванням і випробування продовжуються у цьому столітті. Український народ тричі переживав роки голодоморів, які забрали життя мільйонів.

Результатом Голодоморів стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, але й спустошені душі тих, хто пережив роки геноциду.

Так, сьогодні, 26 листопада, з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, біля фігури Матері Божої в селищі Красне відбулося віче-реквієм за загиблими.

Участь в заході взяли селищний голова Роман Фурда, секретар виконкому Богдан Глова, працівники апарату ради, керівництво та педагоги Красненських ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 та №2, пластуни станиці Красне, громадськість та інші.

Поминальну панахиду за загиблих провели отці Степан Жукровський та Юрій Толочний.

У вступному слові селищний голова Роман Фурда зазначив, що Голодомор – це жахлива сторінка історії нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин. Тому пам’ять про усіх невинних жертв Голодомору має нас гуртувати, додавати нам мудрості і наснаги на благо світлого майбутнього та зміцнення держави.

Проникливий вірш про Голодомор на спогадах бабусі зачитала з власної збірки педагогиня Красненської ЗЗСО І-ІІІ ст.№1 Валентина Лотоцька.

Пісня-реквієм звучала від Олени Сілковської.

Усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки.

Ведучою заходу була методист КЗ "Центр культури і дозвілля" Красненської селищної ради Уляна Прокопюк.