Фестиваль коляди, що об`єднує

Дата: 05.02.2023 18:54

Фото без описуДругий територіальний фестиваль коляди, або, як його називають «Свято пампуха», відбувся цьогоріч у селі Скнилів, яке у 2021 році отримало естафету проведення від села Полоничі. Минулого року через коронавірус фестиваль не проводився, а цьогоріч він проводився з благодійною метою – збором коштів для наших захисників.

Зберегти традицію колядування, принести людям світло та радість – саме для цього у Красненській територіальній громаді вчергове проводять фестиваль.

Відкриття фестивалю розпочалось з благословення духовних наставників церковних громад. Далі присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять захисників України.

Привітати учасників, гостей та організаторів свята завітав селищний голова Роман Фурда. Він подякував захисникам України, які продовжують стояти на захисті нашої держави, даючи змогу нам жити та працювати, проводити фестивалі, виховувати наших дітей та дивитись в завтрашній день, навіть під час війни. Слова подяки лунали для учасників та організаторів.

Особливо селищний голова Роман Фурда відзначив духовну підтримку наших всечесних отців. Подяками були нагороджені настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці (с.Скнилів) о.Ігор Стасюк (цьогоріч отець відзначає 20-річчя священицького служіння), настоятель церкви св.Миколая (с.Андріївка) о.Євген Мигаль, настоятель церкви Вознесіння Господнього (с.Бортків) о.Володимир Киркало, настоятель церкви св.Миколая (с.Андріївка) о.Михайло Кухар та настоятель церкви св.Арх.Михайла (с.Мала Вільшанка) о.Остап Гнатів.

А далі своїми віншуваннями, колядками та щедрівками церковні хори с.Велика Вільшаниця, с.Андріївка, с.Утішків, с.Бортків, м.Перемишлян, с.Гончарівки дарували святкову атмосферу для глядачів дійства.

Просто неба під час свята працювала польова кухня, де смажили картоплю та м’ясо. Пригощали гарячим чаєм, бограчем та смачним кулішем. Радували людей колядою та піснями учасники художньої самодіяльності Красненської громади Альбіна Антонишин, Христина і Василина Козловські, Ярослав Кришталь, ансамбль села Бортків, дитячий ансамбль с.Балучин, вокальний ансамбль «Острівчанки», колектив «Мальфа-Полтва», ансамбль с.Скнилів, Настя Солотва, Злата Потюк, тріо «Красняночки», хор працівників культури Красненської ТГ та багато інших.

Ну а хто хотів поласувати солодкими, пишними пампухами, зміг їх та іншу випічку придбати в господинь. Виручені кошти також підуть на допомогу нашим захисникам.

Організацією свята займалась директор НД с.Скнилів Марія Горак та працівники відділу освіти, культури, розвитку туризму, молоді та спорту Красненської селищної ради.

Ведучими заходу були Павло Теодоровський та Юлія Новосад.

Зазначимо, що цей зимовий фестиваль є аналогом літнього фестивалю «Народні співаночки». Влітку естафету передають вінком, а взимку – різдвяною зіркою, яка символізує радість народження Ісуса Христа. Цьогоріч під час жеребу Скнилів передав естафету селу Петричі.