У селищі Красне вшанували пам’ять загиблих летунів Української Галицької Армії

Дата: 07.02.2023 15:47

Захід пам’яті за загиблими летунами відбувся сьогодні, біля братської могили борців за волю України. Саме там перепоховані останки шістьох загиблих захисників українського неба.

5 лютого виповнилось 104 роки з часу трагічної загибелі від вибуху бомби в Красненській авіаційній школі Української Галицької Армії.

Відтак у пам'ять про летунів на могилі були запалені лампадки та складено спільну молитву. Отці Степан та Юрій провели молебень.

Учасники розпочали віче з виконання Гімну України та вшанування пам'яті загиблих хвилиною мовчання.

Участь у заході взяли Красненський селищний голова Роман Фурда, секретар виконавчого комітету Богдан Глова, заступник голови Андрій Лащук, представники освіти, культури, пластуни, ветеранські організації та небайдужа громадськість.

Селищний голова Роман Фурда спільно з представником пластунської організації Василем Фтомовичем поклали квіти до пам'ятника Борцям за волю України.

Історичний екскурс про події 1919 року розповіли працівниці КЗ "Публічна опорна бібліотека ім.Івана Тиктора" Наталія Худзяк та Іванна Слівінська.

Ансамбль працівників культури виконав патріотичну пісню.

Ведучою заходу була методист КЗ "Центр культури і дозвілля" Уляна Прокопюк.