Відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми

Дата: 31.05.2023 18:19

На черговому засіданні Координаційної ради йшлося про налагодження та посилення співпраці суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території Красненської територіальної громади, розляд питання щодо випадку вчинення булінгу відносно учня місцевої школи, організацію роботи з питань запобігання і протидії булінгу в навчальних закладах Красненської територіальної громади.

У засіданні взяли участь представники Сектору "Служба у справах дітей", соціального захисту населення, КУ «Центр надання соціальних послуг», відділу освіти, поліції, старости та інші особи.

Голова Координаційної ради Андрій Лащук наголосив на дотриманні вимог Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658, та звернув увагу щодо посиленої роботи за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Під час засідання учасники Координаційної ради затвердили план заходів з запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми на території Красненської ТГ на з червня по грудень 2023 року. Зокрема, серед заходів - проведення профілактичних лекцій та бесід в навчальних закладах з метою попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень, пов`язаних з вчиненням домашнього насильства дітьми та відносно них; проведення інформаційно-просвітницької роботи серед дітей та молоді (бесід, лекцій, відкритих уроків серед учнів навчальних закладів Красненської територіальної громади) щодо попередження та протидії домашньому насильству, гендерної дискримінації та протидії торгівлі людьми до важливих дат; проведення інформаційних компаній серед жителів громади щодо неприпустимого ставлення до насильницької моделі поведінки, підвищення  рівня обізнаності населення про форми, причини та наслідки домашнього насильства; проведення роботи щодо попередження та протидії домашньому насильству, гендерної дискримінації та протидії торгівлі людьми  з сім’ями, які опинились у складних  життєвих обставинах; проведення роботи з питань запобігання і протидії булінгу в навчальних закладах Красненської територіальної громади; підвищення рівня професійних компетентностей посадових осіб та спеціалістів Красненської селищної ради,  які являються суб’єктами взаємодії з питань запобігання  та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі. Формування навичок щодо надання допомоги постраждалим особам та інше.