Красненські пластуни провели акцію «Повстанська ватра»

Дата: 03.11.2023 16:12

Фото без описуЦьогорічна Повстанська ватра об’єднала гарячі серця небайдужих пластунів, їх наставників, педагогів та пласт-приятелів.

Сьогодні у приміщенні Красненського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 під керівництвом директора школи Ірини Волос та пластунки сеньйорки праці Людмили Гураш відбувся тематичний захід «Повстанська ватра», присвячений 105-й річниці утворення ЗУНР.

Участь у заході взяли селищний голова Роман Фурда, секретар виконавчого комітету Богдан Глова, отець Володимир Целень, директор школи Ірина Волос, пластуни, школярі та педагоги.

Фото без описуІсторик за фахом, секретар виконавчого комітету Богдан Глова розповів присутнім, якими були передумови об'єднання, чого вдалося досягти УНР та ЗУНР, та чим усе закінчилося. А також мова йшла про визначних діячів УНР та ЗУНР, зокрема славного уродженця Бущини Євгена Петрушевича. Дуже цікавою і змістовною була розповідь.

Далі захід продовжився на подвір’ї школи біля Повстанської ватри. Тут спільно із настоятелем місцевого храму св.Ольги о.Володимиром присутні помолились.

Фото без описуУчасників акції привітав селищний голова Роман Фурда, який зазначив, що Красненська школа №2 є осередком виховної пластунської діяльності, подякував дирекції школи, вчителям, батькам та школярам за те, що підтримують, продовжують традиції та беруть активну участь у патріотичних заходах. Подякував нашим захисникам та захисницям, які своїм прикладом демонструють незламність українського народу, а школярам побажав драйвової енергії, креативу та цього неймовірно міцного духу єднання.

Урочисто запалили повстанський вогонь – «Ватру» селищний голова Роман Фурда, директор школи Ірина Волос та бунчужний пласту станиці Красне Василь Фтомович.

Вогонь зігрівав не тільки руки патріотів, а й запалював їхні серця. Тож усі разом співали повстанські та стрілецькі пісні.