Вшанували пам’ять останнього головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Василя Кука

Дата: 11.01.2024 18:47

Фото без описуСьогодні за участі керівництва селищної ради, духовенства, громадськості, пластунів, членів ОУН-УПА біля меморіалу «Борцям за волю України» та могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне відбулось відзначення 111-ї річниці від дня народження генерал-хорунжого Василя Кука.

Розпочався захід з панахиди, яку провів о.Юрій Толочний. Спільно прозвучав у виконанні Державний Гімн України та хвилина мовчання у пам'ять про Василя Кука та полеглих борців за волю України у всі часи.

Селищний голова Роман Фурда виступаючи перед присутніми зауважив, що нелегка доля була у такої, до безтями закоханої у свою Батьківщину, людини. Незважаючи на всі випробування війною, полонами та переслідуваннями Василь Кук до останнього подиху передавав нам свою любов до України, вчив цінувати народ та державну самобутність, намагався достукатися до зачерствілих сердець щоб відродилася нація.

Також Роман Фурда вручив батькам загиблого воїна Вороновського Степана Олеговича з с.Утішків орден ІІІ ступеня (посмертно).

Під час віче прозвучали патріотичні пісні у виконанні Ярослава Кришталя та Володимира Кравчука, а також вокальний ансамбль "Мрія" (с.Задвір'я, кер.А.Антонишин) виконав "Гімн українських націоналістів"( акомп. М.Козак).

Ведучими на віче були Оксана Кушинська та Альбіна Антонишин.

Опісля захід про легендарного земляка продовжився в приміщенні КЗ "Публічна опорна бібліотека ім.І.Тиктора", де відбувся перегляд документального фільму про останнього головнокомандувача УПА.

Про дитинство, життя, діяльність Василя Кука, а також цікаві факти з його життя розповіли:

Святослав Шеремета, депутат обласної ради;

Богдан Глова, секретар виконавчого комітету Красненської селищної ради;

Володимир Зубар, заступник голови Золочівської Станиці братства ОУН-УПА;

Олег Банах, представник Золочівської адміністрації;

Марія Жеребна, вчитель історії в КРАСНЕНСЬКИЙ ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №1"

Христина Гудима, вчитель історії в Красненській школі №2;

Михайло Шимків, вчитель історії Задвір'янської школи, голова профспілки освітян;

Микола Пасівний, голова центру відродження ім.Степана Бандери.

Повстанська пісня прозвучала у виконанні ансамблю "Мрія", Ярослава Кришталя, Володимира Кравчука та Оксани Кушинської.

Завершився захід спільним виконанням "Гімну українських націоналістів".

Ведучою заходу була Марія Голуб.