Пам’ять Героїв Крут вшанували у селищі Красне

Дата: 29.01.2024 18:27

Фото без описуСелищний голова Роман Фурда та голова Красненської станиці ветеранів імені Романа Шухевича Володимир Михайлюк поклали квіти до пам'ятника Борцям за волю України та спільно зі всіма присутніми учасниками заходу помолились за душі загиблих.

У заході також взяли участь посадовці органів влади, представники громадськості та небайдужі мешканці.

Опісля у приміщенні КЗ "Центр культури і дозвілля" Красненської селищної ради

ведучі заходу Оксана Кушинська та Альбіна Антонишин розповіли про дату 29 січня 1918 року, коли на залізничній станції Крути (за 130 км від Києва) між 4-тисячною більшовицькою армією та загоном київських студентів і бійців вільного козацтва, що нараховував близько чотирьох сотень вояків, відбувся бій.

Історія циклічна. Сьогодні, як і більше століття тому, наші захисники дають гідну відсіч ворогу, захищаючи рідну землю.

Маємо знати наше історичне коріння, пам'ятати минуле, щоб мати гідне і надійне майбутнє.

Далі відбувся показ українського історичного фільму-екшн режесера Олесія Шапарєва "Крути: 1918 рік". Стрічка розповідає не тільки про бій під Крутами зими 1918 року між молодими військовими-курсантами Української Народної Республіки та військами Радянської Росії, а і про паралельні події 1918, першого етапу радянсько-української війни.

Кров полеглих героїв нагадує нам усім про обов’язок берегти пам’ять про тих, хто поклав своє життя заради незалежності нашої України. Світла пам'ять нашій молоді, яка своїм вчинком навчила, як треба любити і боронити свою землю. Будьмо гідними нащадками їхньої пам'яті та подвигу!