Відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми

Дата: 19.04.2024 17:54

Фото без описуСьогодні, 19 квітня 2024 року, під головування заступника селищного голови Андрія Лащука, відбулося засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми Красненської селищної ради

У засіданні взяли участь представники виконавчих органів селищної ради, Національної поліції, медицини, бюро правової допомоги, центру зайнятості та соціальних служб, які займаються питаннями сімейної, гендерної політики, попередження домашнього насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Фото без описуПроблема подолання насильства у сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав постраждалих осіб, в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб, на сьогоднішній день є дуже актуальною темою як взагалі в державі, так і для Красненської територіальної громади.

Відповідно до порядку денного розглянули та обговорили такі питання:

1. Про стан домашнього насильства на території Красненської  територіальної громади, актуальні проблеми при проведенні роботи по протидії цьому негативному явищу;
  2. Про виконання повноважень Національної поліції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, стан застосування заходів адміністративного та кримінального впливу, термінових заборонних приписів стосовно кривдників та виконання кривдниками вимог, які в них містяться;
  3. Про юридичну допомогу, яка надається постраждалим від домашнього насильства Буським бюро правової допомоги;
  4. Про проведені інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні заходи серед осіб, які перебувають на обліку в РЦЗ, та роботодавців.

На профілактичному обліку у відділенні поліції №2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області за вчинення домашнього насильства станом на 18.04.2024 перебуває 50 осіб.

За 1 квартал 2024 року:

надійшло 32 повідомлення щодо вчинення домашнього насильства на території Красненської громади. З них підтверджено – 23;

складено 22 протоколи за ст. 173-2 КУпАП;

винесено 15 тимчасових заборонних приписів;

з 01.01.2024 по 31.03.2024 взято на облік 11 осіб;

Головою координаційної ради Андірїєм Лащуком було наголошено на посиленні міжвідомчої взаємодії та вдосконалення комунікації з метою оперативного реагування на випадки насильства суб’єктами взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.