Попереджаємо про заборону проведення самовільних рубок дерев та чагарників у захисних насадженнях залізниці
За інформацією регіональної філії «Львівська залізниця» впродовж останніх років у захисних насадженнях залізниці почастішали випадки самовільних рубок дерев.
Відповідно до ст. 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільноправову або кримінальну відповідальність відповідно до закону. Зокрема , відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.
Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев чи чагарників.
Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев сплачує розмір шкоди, заподіяної лісу та адміністративний штраф. Водночас правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності.
Кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу регламентується ст.246 Кримінального кодексу України, а саме незаконна вирубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, , збут незаконно зрубаних дерев або чагарників ,що заподіяли істотну шкоду- карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Виконавчий комітет Красненської селищної ради закликає усіх людей бути свідомими громадянами, не нищити ліси та не скоювати злочинів. Пам'ятайте, що відповідати перед законом доведеться не тільки тим браконьєрам, які незаконно зрубали дерево, а й тим, хто його перевозив, зберігав чи продав.