Красненська селищна рада
Золочівський район Львівська область

Діалогова зустріч з родинами зниклих безвісти та військовополонених у Красненській ТГ

Дата: 21.02.2025 10:22
Кількість переглядів: 78

Фото без описуСьогодні, в селищі Красне, відбулася діалогова зустріч з родинами зниклих безвісти та військовополонених з нашої громади. Захід організовано з ініціативи Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тараса Подвірного за підтримки керівництва Красненської селищної ради.

На початку зустрічі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих захисників, які віддали своє життя за державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Фото без описуУ заході взяли участь родини захисників, чиї рідні перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти. Також були присутні:

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тарас ПОДВІРНИЙ;

Представник Західного регіонального центру координаційного штабу з питань військовополонених Андрій ПАНАСЮК;

Представник Офісу підтримки родин військових Микола ВЕРЕМЕЙЧИК;

Представник Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин МВС на Львівщині Микола САМАРЧУК;

Представник Міжнародного комітету Червоного Хреста Андрій МАРИНЯК;

Красненський селищний голова Роман ФУРДА.

Тарас Подвірний детально повідомив про механізми захисту прав родин військовополонених та зниклих безвісти, пояснив юридичні аспекти роботи з відповідними органами влади, а також поінформував про можливі варіанти допомоги. Він наголосив на важливості консолідації зусиль державних органів та міжнародних організацій у пошуку зниклих безвісти та поверненні полонених.

Фото без опису«Зі свого боку ми робимо усе можливе для підтримки родин військовополонених та зниклих безвісти. Наразі триває активна співпраця з міжнародними організаціями, а також іншими гуманітарними місіями. Ми розуміємо біль і тривогу кожної родини, тому важливо створювати простір для відкритого діалогу та взаємодії, де кожен зможе отримати відповіді на свої запитання», – зазначив Тарас Подвірний.

Представник Координаційного штабу з питань військовополонених Андрій Панасюк розповів про роботу штабу, обміни військовополоненими та репатріацію тіл, а також наголосив, що кожна заява про зникнення чи потрапляння в полон, а також нова інформація з відповідних джерел та від рідних зниклих та полонених захисників, ретельно опрацьовується фахівцями штабу і суттєво сприяє його роботі. Окремо, варто зазначити, що співробітники Координаційного штабу надають юридичну, психологічну та консультаційну підтримку родинам. Її можна отримати, зателефонувавши на гарячу лінію, написавши питання через особистий кабінет, або в порядку особистої зустрічі.

Варто зазначити, що Координаційний штаб забезпечує взаємодію між державними установами, міжнародними організаціями та родинами полонених, проводить переговори щодо обміну військовополоненими та репатріації тіл, а також підтримує інформаційну систему для обліку зниклих безвісти та військовополонених.

Під час зустрічі дехто з родин поділилися своїми історіями про втрату зв’язку з рідними, які захищали країну на фронті. Вони розповідали про звернення до різних установ у спробі знайти своїх синів, чоловіків, батьків, які зникли безвісти або потрапили в полон. Дехто самостійно шукає будь-яку інформацію та намагається знайти найшвидший спосіб повернення своїх близьких. Це складний і болісний процес, тому вкрай важливо, щоб родини не залишалися наодинці з цією проблемою, а отримували всебічну підтримку від держави та громадськості.

Окрім цього, було обговорено заходи, які вживаються для повернення українських військовополонених та цивільних заручників. Учасники зустрічі також підняли проблемні питання, з якими вони стикаються у своїй боротьбі за визволення рідних. Попри всі випробування, рідні зниклих та полонених – дружини, матері, сестри, брати – не втрачають надії та продовжують вірити у повернення своїх Героїв додому.

«Якщо ваш родич зник безвісти або потрапив у полон, насамперед слід звернутися до Координаційного штабу. Там ви зможете отримати необхідну інформацію, зареєструвати звернення та дізнатися про можливі механізми пошуку або обміну», – пояснив Андрій Панасюк.

Представник Офісу підтримки родин військових Микола Веремейчик розповів, що Офіс підтримки родин військових надає первинне консультування військовослужбовців та їх близьких родичів, допомагає близьким та родинам військовослужбовців з питань отримання соціальних виплат, пошуку у реєстрах зниклих та полонених (в т.ч. набуття статусу особи, яка зникла безвісти за особливих обставин) та з інших питань.

За словами представника Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин МВС на Львівщині Миколи Самарчука, кожен випадок – це окрема історія, і докладаються чимало зусиль, щоб знайти відповіді. Співпраця з міжнародними організаціями та державними структурами є ключовою у роботі.

Учасники зустрічі отримали роздаткові матеріали, що містили корисну інформацію щодо алгоритмів дій у випадку зникнення рідних, а також контакти відповідальних служб. Формат заходу був побудований у формі відкритого діалогу, де кожен охочий міг поставити питання кваліфікованим фахівцям та отримати вичерпні відповіді.

Такі зустрічі відіграють важливу роль у підтримці сімей військових. Вони сприяють не лише інформуванню, а й створенню простору для комунікації між родинами, правозахисниками та представниками влади. Це дає змогу вирішувати актуальні проблеми, знаходити нові можливості соціальної підтримки та отримувати юридичну допомогу.

Довідкова інформація:

✅Офіс підтримки родин військовослужбовців працює у робочі дні тижня з 10.00 до 18.00 год у м.Львів по вул. Січових Стрільців, 21. Телефон гарячої лінії: +38 068 260 68 15 (цілодобово). За допомогою можуть звертатись військовослужбовці, добровольці, резервісти, ветерани російської-української війни та члени їх сімей.

✅Консультаційний центр Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львові адресою: вул. Винниченка, 18, каб. 107 (ПН – ПТ, 09:00-16:00); е-mail: podvirnyi@ombudsman.gov.ua.

✅Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими функціонує на вулиці Січових Стрільців, 21 у Львові. З понеділка по п'ятницю, з 10:00 по 18:00. Номер телефону: 0800300541 (від 09:00 до 16:00).

✅У Центрі надання адміністративних послуг Красненської селищної ради можна отримати витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ). Адреса: селище Красне, вул.Івана Франка, 24. З понеділка по четвер з 09:00 по 18:00, у п’ятницю з з 09:00 по 17:00. Також за цією адресою працює Сектор соціальної підтримки Захисників та Захисниць України та членів їх сімей Красненської селищної ради, моб.телефон: 096 2575383.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь