Відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми
Сьогодні, 3 квітня 2024 року, під головуванням заступника селищного голови Андрія Лащука, відбулося засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми Красненської селищної ради
У засіданні взяли участь представники виконавчих органів селищної ради, Національної поліції, медицини, бюро правової допомоги та соціальних служб, які займаються питаннями сімейної, гендерної політики, попередження домашнього насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
Проблема подолання насильства у сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав постраждалих осіб, особливо під час воєнного стану, на сьогоднішній день є дуже актуальною темою як взагалі в державі, так і для Красненської територіальної громади.
Відповідно до порядку денного розглянули та обговорили такі питання:
-
Про стан домашнього насильства на території Красненської територіальної громади, актуальні проблеми при проведенні роботи по протидії цьому негативному явищу;
-
Про стан підготовки фахівця КУ ЦНСП Красненської селищної ради, до компетенції якого належать питання реалізації Про затвердження Програми для кривдників в Красненській територіальній громаді на 2025-2028 роки, затвердженої рішенням Красненськї селищної ради від 27.02.2025 №1458
1. На профілактичному обліку у відділенні поліції №2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області за вчинення домашнього насильства станом на 03.04.2024 перебуває 41 особа.
За 1 квартал 2025 року:
Надійшло 41 повідомлення щодо вчинення домашнього насильства на території Красненської громади. З них підтверджено – 23;
складено 33 протоколи за ст. 173-2 КУпАП;
винесено 4 тимчасових заборонних приписів;
з 01.01.2025 по 31.03.2025 взято на облік 41 особа.
Протягом першого кварталу 2025 року КУ ЦНСП Красненської селищної ради у сім’ї відносно яких надійшли повідомлення від ВП №2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області щодо вчинення домашнього насильства, було здійснено виїзди та складено акти оцінки потреб сімей.
Охоплено соціальними послугами 25 осіб. 1 сім’ю взято на облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та надано їй послугу соціального супроводу терміном на 6 місяців, оскільки при вчиненні домашнього насильства в сім’ї були присутні неповнолітні діти, але вони не постраждали.
У даних сім’ях проведено профілактичні бесіди щодо запобігання та недопущення домашнього насильства з членами сімей. Надано соціальні послуги.
2. Керівник КУ ЦНСП Красненської селищної Галина Дворянин повідомила, що від початку 2025 року фахівець із соціальної роботи КУ ЦНСП Красненської селищної пройшла безкоштовне навчання від Громадської організації "Осоння", які є членом Європейської мережі по роботі з кривдниками і стане однією із 24 сертифікованих фахівців з Львівської області, які першими розпочнуть роботу з кривдниками.
Навчання складалося з 15 онлайн занять тривалістю по 4 години, а також самостійної роботи, де спеціалісти, які практикують роботу з кривдниками, поділилися темами для роботи, техніками, методичними рекомендаціями і корисними посиланнями. Разом весь курс навчання займав 120 годин навчання. На завершення фахівцем спільно з групою, визначеною тренерами, було представлено презентацію власної програми, яка передбачає 56 годин роботи з метою зміни насильницької поведінки.
Голова Координаційної ради Андрій Лащук наголосив на дотриманні вимог Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658 та звернув увагу щодо посиленої роботи за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а також наголосив на необхідності забезпечення на проходження в Красненській територіальні громаді програми для кривдників, осіб, направлених на проходження відповідної програми за рішенням суду.